1. خانه
  2. تگ و لیبل rfid
  3. تگ و لیبل uhf

تگ و لیبل uhf

توضیحات

اگر به دنبال یک تگ یا لیبل با فرکانس بسیار بالا می‌گردید، انواع مختلف تگ UHF می‌تواند چاره‌ی کار شما باشد. این تگ‌ها قابلیت‌های متنوعی دارند و در سایزهای و نوع‌های مختلفی استفاده می‌شوند. در ادامه بررسی کامل این تگ‌ها را انجام خواهیم داد و انواع مختلفش را برای شما بررسی می‌کنیم و شرح می‌دهیم.

تگ و لیبل UHF چیست؟

برخی از مدل‌های تگ‌ و لیبل UHF بدون باتری هستند و از طریق امواج الکترومغناطیس انرژی خودشان را فراهم می‌کنند که بسیار روش جالبی به نظر می‌رسد. فاصله‌ی تقریبی که این تگ‌ها می‌توانند قابل شناسایی باشند، 5 متر است. این فاصله نسبت به انواع تگ‌های LF و HF بالاتر است و می‌تواند در بسیاری از مواقع کاربردی باشد.

این تگ‌های قابل نوشتن و هم قابل خواندن هستند. همچنین شما می‌توانید در حالت خواندن برایشان پسود یا رمز عبور بگذارید تا اطلاعات موجود در آن‌ها مورد دستبرد قرار نگیرد. این لیبل‌ها در انواع مختلف پسیو و اکتیو ارائه می‌شود و در بازار مصرفی موجود است. تگ پسیو برای کنترل تردد، ردیابی فایل‌ها، برچسب‌های هوشمند و زمان‌گیری مسابقات مختلف قابل کاربرد و استفاده است که مطلوب به نظر می‌رسد.

انواع تگ و لیبل UHF چیست؟

تگ و لیبل UHF براساس نوع عملکردش و قابلیت‌های مربوط به آن دو دسته‌ی کلی پسیو و اکتیو دارد که در ادامه به معرفی بیشترشان می‌پردازیم.

تگ UHF پسیو

تگ‌های پسیو در برابر حرارت مقاومت خوبی دارند و دارای حافظه نیز هستند. مقاومت در شرایط دمایی بالا باعث می‌شود تا بتوان از آن‌ها در آزمایشگاه‌های مختلف استفاده کرد و با مشکلی رو‌به‌رو نبود. ضخامت این نوع از تگ‌های UHF بسیار کم است و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند. عمر و ماندگاری آن‌ها نیز بسیار بالا است و می‌توانند محدوده‌ی وسیعی را از جهت شناسایی تحت پوشش قرار بدهند.

تگ UHF اکتیو

این نوع تگ‌های UHF باتری داخلی دارند و انرژی خودشان را از این طریق تأمین می‌کنند. طول عمر باتری‌های قرارگرفته برروی تگ UHF اکتیو ۳ تا ۵ سال است و بعد از آن امکان تعویض خواهند داشت که از این جهت خیال شما را راحت می‌کند.

شما می‌توانید از انواع مختلف تگ‌های اکتیو در محیط‌های باز استفاده کنید و از جهت آسیب‌دیدن آن‌ها هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید، زیرا در پوشش‌های کاملا مقاوم و مستحکم قرار گرفته‌اند. اندازه این نوع از لیبل‌ها از پسیو‌ها بزرگتر است و برخی از آن‌ها نیز دارای سنسور هستند که باعث حساسیت بیشتر و دقت بالاتر آن‌ها در هنگام فعالیت شناسایی محصولات و کالاهای مختلف در انبار یا جاهای دیگر می‌شود. این سنسورها همچنین می‌توانند، دما و رطوبت را به راحتی تشخیص دهند و آن‌ها را گزارش دهند.

پرسش های متداول

تفاوت تگ و لیبل UHF با 13.56 مگاهرتز و 125 کیلوهرتز در چیست؟

تفاوت تگ و لیبل UHF با 13.56 مگاهرتز و 125 کیلوهرتز، در فرکانس قابل‌پذیرش توسط آن‌ها و بردشان است که می‌تواند باعث تفاوت در کاربردهایشان شود.

از تگ و لیبل UHF برروی چه سطح‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

از تگ و لیبل UHF  می‌توانید برروی انواع سطح‌ها، شامل فلزی، پوست انسان و پلاستیک استفاده کنید و در این مورد موردی نخواهید داشت.

برای خرید تگ و لیبل UHF باید چه کاری باید انجام داد؟

برای انجام این کار تنها کافی است تا بااستفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا راهنمایی لازم برای آن را به شما بدهند.

فهرست