ریبون رنگی fargo c50

این محصول را به اشتراک بگذارید

ریبون رنگی fargo c50 نوعی جوهر مخصوص چاپگر fargo c50 بوده و یکی از ریبون‌های پرکاربرد در بازار ریبون‌ها است، که دلیل آن در دسترس بودن و سهولت کار با…

ریبون رنگی fargo c50 نوعی جوهر مخصوص چاپگر fargo c50 بوده و یکی از ریبون‌های پرکاربرد در بازار ریبون‌ها است، که دلیل آن در دسترس بودن و سهولت کار با چاپگر فارگو می‌باشد، که از فرایند چاپ کارت pvc به صورت مستقیم استفاده می‌کند که در این روش هیچ واسطه‌ای وجود ندارد و عمل انتقال جوهر از ریبون به سطح کارت به صورت یک‌جا انجام می‌گیرد.

همچنین کارت‌های pvc و تایوک که توسط ریبون رنگی فارگو چاپ می‌شود، دارای کیفیت بسیار بالا بوده و عمل چاپ با این ریبون بسیار به صرفه است، زیرا تمامی جوهر به شکل کامل برای چاپ استفاده می‌شود و در نتیجه در عمل چاپ جوهر کمتری استفاده می‌گردد و هزینه چاپ کاهش می‌یابد.

کاربردهای ریبون رنگی fargo c50

این نمونه از ریبون پرینتر fargo  ریبونی تمام رنگ بوده که دارای پنل‌های رنگی به صورت لایه نازک جوهر در کنار یکدیگر است، در اصل نام دیگر این ریبونymcko  می‌باشد، که در آن هر حرف نشان دهنده یک رنگ است. مثلا حرف y نشان‌دهنده رنگ زرد، حرفm نشان‌دهنده رنگ قرمز، حرف c نشان‌دهنده رنگ آبی، حرفk نشان‌دهنده رنگ مشکی و حرفo نشان‌دهنده یک لایه شفاف حفاظتی می‌باشد، که به ما امکان چاپ کارت pvc مانند: کارت پرسنلی، کارت شناسایی، کارت هوشمند و کارت هدیه و کارت گارانتی را به بهترین شکل و کیفیت خواهد داد.

ریبون‌های فارگو را با توجه به هدف اصلی چاپ می‌توان به چند دسته تقسیم‌بندی کرد، که ریبون رنگی fargo c50  یکی از نمونه‌های فول کالر آن‌ها است، که با انتقال حرارت و چاپ زدن مستقیم قابلیت چاپ ۲۵۰ کارت اعتباری با پرس کردن لایه‌ o برای جلوگیری از ایجاد خراش و نگهداری بهتر به صورت یک رو را دارا است.

در حالت عادی در ریبون رنگیfargo c50  برای ساخت رنگ مشکی با ترکیب موارد ymc استفاده می‌شود به جز مواردی که برای ریبون مشخص شود، در اینجا باید از پنل مشکی خالص k استفاده شود، همچنین در این ریبون می‌توان  به وسیله نرم‌افزار ارائه شده به همراه چاپگر توسط شرکت فارگو  برای چاپ متن مناسب ترین پنل را انتخاب کرد.

ویژگی‌های ریبون رنگیfargo c50

از این رو که ریبون رنگیfargo c50  یکی از موارد مصرفی چاپگرهای c50 است، این نوع چاپگر برای چاپ کارت‌هایpvc  مانند دیگر نمونه‌های ریبون فارگو احتیاجی به تهیه فیلم ندارد و از تکنولوژی DTC یا چاپ به صورت مستقیم استفاده می‌کند، کیفیت این ریبون به طور مستقیم بر روی کارت چاپ شده تاثیر می‌گذارد، پس استفاده از نسخه اصلی آن بسیار مناسب تر است.

علاوه بر این ریبون رنگی fargo c50  دارای شناسه یا کد‌هایی برای تشخیص اورجینال و غیر اورجینال بودن هستند، که به ما امکان انتخاب درست را می‌دهند و نیز در ساختار این ریبون دو رول تعبیه شده است. که یکی ریبون مصرف شده را به دور خود می‌پیچد و دیگری ریبون جدید و مصرف نشده را برای استفاده ارائه می‌دهد.

مزایای ریبون رنگیfargo c50

  • به عنوان یکی از مزایای ریبون رنگیfargo c50 می‌توان به وجود لایه شفاف overlay در فرآیند چاپ اشاره کرد که با پرس کردن این لایه شفاف برروی کارت‌هایPvc  آن‌ها را در برابر عوامل فیزیکی و محیطی حفظ می‌کند و موجب طول عمر بیشتر آن‌ها می‌شود.
  • با استفاده از این ریبون امکان چاپ کارت‌های اعتباری رنگی و نوشته‌دار را تا سقف ۲۵۰ عدد به صورت یک رو و دو رو را خواهیم داشت.
  • این ریبون به علت عدم نیاز به فیلم فارگو و دسترسی آسان‌تر بسیار مورد توجه افراد برای چاپ انواع کارت معتبر است.
  • ریبون رنگی fargo c50 امکان استفاده از کارتریج c50 و کاهش هزینه به دلیل وجود امکان چاپ بدون استفاده از ابزار دیگر و به صورت یک راست را دارا می‌باشد.
  • به همراه این ریبون یک غلطک تمیز کننده وجود دارد که به ورودی دستگاه چاپگر متصل می‌شود و هر آلودگی اعم از مو و کرک را از سطح کارت پاک می‌کند و سبب جلوگیری از خراب شدن کارت و دستگاه چاپگر می‌شود.

قیمت ریبون رنگی fargo c50

ریبون‌های فارگو از لحاظ ظاهر شبیه به هم هستند. اما از نظر کارکرد و متریال‌های مورد استفاده در آن‌ها تفاوت دارند و نیز دلیل دیگر وجود تفاوت میزان چاپ و کیفیت و ماندگاری چاپ توسط این ریبون‌ها است، که باعث ایجاد تفاوت ‌قیمت‌ها در این نوع ریبون گشته است.

این روزها با وابسته شدن قیمت این نوع کالا‌ها به نوسانات بازار ارز همواره قیمت‌ها در حال تغییر هستند، که باید برای اطلاعات بیشتر به فروشگاه‌هایی که نمایندگی فروش ریبون‌های فارگو هستند مراجعه کنید.

خرید ریبون رنگیfargo c50

ریبون‌های فارگو در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌شوند که جنس، کیفیت، ماندگاری و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند، که باید به آن توجه کنیم.  همانطور که گفته شد ریبون‌ها از لحاظ شکل تفاوت چندانی ندارند، اما دلیل تمایز آن‌ها مواد تشکیل دهنده موجود در آن‌ها است.

این نوع ریبون با وجود مزایای زیاد و کیفیت چاپ بالا و همچنین نیاز نداشتن به وسایل جانبی و فیلم که در پرینتر‌های چاپ غیرمستقیم استفاده می‌شود، می‌تواند خریدی به صرفه در جهت تولید کارت‌های پرسنلی باشد.

عمر مفید ریبون رنگی fargo c50

شرایط و نگهداری ریبون بر کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد، معمولا عمر مفید این نوع ریبون‌ها یک سال است که اگر در شرایط مناسب به دور از رطوبت و گرد و غبار و تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود، در تمام این زمان می‌توان از این ریبون به نحو احسن استفاده نمود. اما اگر در شرایط نامطلوب نگهداری شود و بیشتر از عمرش از آن استفاده گردد ممکن است نتیجه کار بی‌کیفیت شود و دستگاه چاپگر آسیب ببیند.

سخن آخر!

ریبون رنگی fargo c50  با قابلیت استفاده از  DTC(تکنولوژی چاپ مستقیم) قادر به چاپ کارت‌هایpvc  به صورت تمام رنگ و تک رنگ با این تفاوت که چه در چاپ به صورت تک رنگ و چه به صورت تمام رنگ استفاده شود، یک پنل از ریبون مصرف می‌شود.

از این رو اگر می‌خواهید کارت‌های PVC  به صورت رنگی و با کیفیت و یا کارت با قابلیت چاپ  uv (جوهر امنیت برای کارت‌ها) چاپ کنید، این نمونه ریبون بسیار کارآمد و به صرفه می‌تواند به شما کمک کند.

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست