1. خانه
  2. لوازم مصرفی پرینتر

لوازم مصرفی پرینتر

توضیحات

چاپ انواع مختلف کارت پی‌وی‌سی بدون استفاده از لوازم و تجهیزات جانبیش، عملا امکان ندارد و خیالی خام است. این لوازم در بازار مصرفی بابرندهای متفاوتی عرضه می‌شوند که می‌توان با مقایسه آن‌ها و کیفیتشان بهترین گزینه را انتخاب کرد و نسبت به خریدش اقدام لازم را انجام داد. خود پرینتر نیز برندهای مختلفی در بازار مصرفی دارد و می‌توان از کیفیت اورجینال تا چینی یا کره‌ای را پیدا کرد.

پرینتر کارت پی‌وی‌سی چیست؟

پرینتر کارت پی‌وی‌سی براساس نوع برند و نوع تکنولوژی به کار رفته در آن دسته‌بندی و تقسیم می‌شود. برندهای معروف تولید پرینتر شامل فارگو، Hiti، زبرا، اولیس و مجیک‌کارد می‌شود که کیفیت اصلی و کپی آن‌ها در بازار وجود دارد.

اما براساس تکنولوژی می‌توان پرینترهای کارت‌های پی‌وی‌سی را به دودسته‌ی چاپ مستقیم و غیرمستقیم تقسیم کرد. در نوع چاپ مستقیم هد پرینتر به طور کامل با کارت خام تماس پیدا می‌کند تا چاپ موارد انجام شود، اما در نوع غیرمستقیم بین کارت و هد پرینتر، یک فیلم واسط قرار می‌گیرد که این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

انواع مختلف لوازم پرینتر کارت PVC چیست؟

لوازم مصرفی مهم برای پرینتر کارت پی‌وی‌سی شامل ریبون، لمینت و فیلم چاپگر می‌شود که در ادامه به معرفی و شرح مختصرشان می‌پردازیم.

ریبون پرینتر کارت پی‌وی‌سی

ریبون در واقع کمک می‌کند تا انواع مختلف رنگ‌ها برروی کارت‌های متفاوت شما چاپ گردد. ریبون‌های هر پرینتر فرق می‌کند و رنگ‌های متفاوتی دارد که باید در هنگام خرید به آن دقت زیادی کنید تا دچار اشتباه در این زمینه نشوید. همچنین استفاده از هد نامناسب می‌تواند به هد دستگاه پرینتر کارت پی‌وی‌سی آسیب بزند و باعث ایجاد هزینه‌های سنگین خرید یا تعمیر برای شما شود که مطلوب هیچکسی نیست.

فیلم چاپگر پرینتر کارت PVC

فیلم‌ها فقط در هنگام استفاده از پرینترهایی غیرمستقیم کاربرد دارند و نقش واسط را ایفا می‌کنند. همان‌طور که اشاره کردیم، این فیلم‌ها بین هد دستگاه و کارت خام قرار می‌گیرند، رنگ از هد به فیلم منتقل می‌شود و سپس از فیلم به کارت خام پی‌وی‌سی انتقال پیدا می‌کند. برندهای فیلم‌های موجود در بازار مصرفی زیادی است که هرکدام کیفیت‌های متفاوتی دارند.

لمینت پرینتر کارت پی‌وی‌سی

لمینت طول عمر و ماندگاری نوشته‌های موجود برروی کارت‌ها را افزایش می‌دهند.

کیت تمیز‌کننده پرینتر کارت پی‌وی‌سی

پرینتر بعد از مدتی نیاز به تمیزکاری دارد، وگرنه بازدهی آن به شدت کاهش می‌یابد و در بسیار موارد از کار می‌ایستد و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. این کار را می‌توان با‌استفاده از کیت تمیز‌کننده به خوبی انجام داد.

در هنگام خرید لوازم مصرفی پرینتر کارت پی‌وی‌سی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

در هنگام خرید لوازم مصرفی پرینتر، باید به برند آن‌ها و اورجینال یا غیراورجینال بودنشان دقت کنید، زیرا به طور معمول محصولات اصل قیمت بیشتری دارند.

پرسش های متداول

فهرست