ریبون

توضیحات

ریبون چیست؟

ابزارهایی که برای چاپ کارت پی‌وی‌سی بااستفاده از پرینتر مخصوص به کار می‌رود، خیلی زیاد است، اما انواع مختلفی دارد. یکی از این ابزارهای ریبون است. ریبون‌ها، نوارهای پلاستیکی یا پلیمری منعطف به شمار می‌روند که رنگ‌های مختلف را نگهداری می‌کنند. این ویژگی ریبون‌ها  باعث می‌شود تا این محصولات بتوانند عملکرد نزدیکی به کارتریج پرینترهای معمولی داشته باشد،  اما تفاوت زیادی در عملکرد آن‌ها وجود دارد و ریبون‌ها کیفیت بالاتری از خود نشان می‌دهند و ترکیب رنگ جزئی‌تری دارند. ریبون‌ها برای چاپ کارت پی‌وی‌سی با‌استفاده از روش حرارتی به کار می‌روند.

چاپ حرارتی یکی از روش‌های آماده‌سازی انواع مختلف کارت PVC است. برای اولین بار از این روش در شرکت SATO و در سال 1981 استفاده شد. در این روش رنگ به صورت مستقیم و از طریق ریبون به کارت خام منتقل می‌شود و کار چاپ انواع مختلف رنگ‌های موردنیاز برای آن‌ها را انجام می‌دهد. از چاپ حرارتی می‌توان برای پرینت یک رو یا دو رو استفاده کرد. کیفیت این نوع از چاپ به اندازه‌ی نوع لیزری نیست و باید بیشتر برای چاپ‌های بالا استفاده می‌گردد.

انواع ریبون پرینتر کارت پی‌وی‌سی شامل چه مواردی است؟

ریبون‌ها انواع مختلفی دارند که براساس رنگ موجود برروی و نوع کیفیتشان دسته‌بندی می‌شوند. بنابراین باید در هنگام خرید دقت کنید، چه نوع پنل ریبون را نیاز دارید. در ادامه بررسی ریبون‌های متفاوت را برای شما انجام می‌دهیم.

ریبون‌های YMCKOو   YMCKT

ریبون‌های YMCKOو   YMCK به شما امکان می‌دهد تا طیف رنگ‌های مختلفی را فراهم کنید و از آن‌ها برای چاپ طیف‌های مختلف رنگی برروی کارت‌های پی‌وی‌سی تک رو استفاده کنید. چاپ تصاویر و نوشته‌ها رنگی را می‌توانید با‌استفاده از این ریبون انجام دهید. اما دقت داشته باشید، اگر از این ریبون‌ها برای چاپ کارت PVC دورو استفاده کنید، نیمی از تصاویر کارت بدون رنگ خواهد بود.

ریبون YMCKOK

این ریبون به‌عنوان ریبون استاندارد برای چاپ تصاویر رنگی دورو استفاده می‌شود و کمک می‌کند تا چاپ تصاویر پشت کارت خودتان را به بهترین حالت ممکن انجام بدهید. این محصولات می‌توانند برای چاپ لوگو یا چاپ تصویر دارنده کارت در قسمت جلویی کارت استفاده شود. همچنین می‌توانید از آن برای چاپ اطلاعات کارت استفاده کنید. برای چاپ تصاویر جلو و پشت کارت نیز امکان استفاده از آن را دارید.

ریبون با پنل نیمه

ریبون با پنل نیمه می‌تواند برای چاپ کارت‌های رنگی استفاده شود و می‌توانید با‌استفاده از این نوع از پنل، چاپ تصاویر کلی را در یک طرف انجام دهید و از این جهت با محدودیتی رو‌به‌روه نشوید.

عوامل اثرگذار در قیمت ریبون

عواملی مانند تصاویر موردنظرتان برای چاپ، تعداد کارت‌ها و تک یا دورو‌بودن چاپ عواملی هستند که در قیمت ریبون اثرگذار است.

پرسش های متداول

فهرست