رول لمینیت

توضیحات

محافظت از کارت در برابر حوادث مختلف بسیار مهم است، زیرا کمک می‌کند تا کارت چاپ‌شده عمر بیشتری کند و هزینه‌های مصرفی شرکت، سازمان، بیمارستان یا هرجای دیگری به طور قابل‌توجهی کاهش یابد. برای انجام این کار، روش‌های بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها، استفاده از رول لمینت است. به کار‌گیری رول لمینت می‌تواند باعث افزایش چشمگیر ماندگاری کارت  و کاهش هزینه‌های مختلف مربوط به آن می‌شود.

رول لمینت چیست؟

در واقع رول لمینت، یک پوشش کاملا شفاف است که برروی سطح کارت PVC قرار می‌گیرد. قرارگیری این پوشش هم می‌تواند میزان ماندگاری کارت را بالا ببرد و از طرفی دیگر باعث شود تا امکان جعل یا کپی‌برداری از این نوع کارت‌ها، به حداقل ممکن خودش برسد. موضوعی که بسیار مهم است و می‌تواند امنیت ورود و خروج به مکان‌های مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها را افزایش قابل‌توجهی دهد.

همچنین استفاده از این رول لمینت کمک می‌کند تا شفافیت‌ رنگ‌های چاپ‌شده برروی کارت‌های مختلف افزایش یابد و این رنگ‌ها، به سادگی پاک نشوند و مشکل عمده کارت‌ها به راحتی حل شود. برای چاپ رول لمینت برروی کارت PVC دمایی بسیار زیادی نیاز است که پرینترهای معمولی قادر به فراهم‌کردن آن نیستند و به همین دلیل باید برای انجام این کار از ماژول‌ استفاده کرد و آن را بررروی کارت‌های متفاوت انجام داد.

قبل از چاپ لمینت، ابتدا کارت پرینت می‌شود و سپس در دمای بین 140 تا 190 درجه‌ی سانتی‌گراد، لمینیتور کار پرینت رول لمینت برروی کارت‌ها را به خوبی انجام می‌دهد. به طور معمول برروی کارت‌های پرسنلی و شناسایی بیشتر رول لمینت به کار می‌رود.

مزیت‌های استفاده از رول لمینت کارت پی‌وی‌سی چیست؟

مزیت‌های استفاده از رول لمینت بسیار است که در ادامه چهار مورد از مهم‌ترین موارد آن را برای شما بیان می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید و بدانید که چرا استفاده از آن‌ها موردنیاز است.

در برابر تغییرات آب و هوایی از کارت محافظت می‌کند

تغییرات آب و هوایی به صورت گسترده رخ می‌دهند و همین موضوع احتمال آسیب‌دیدن کارت‌ها را بالاتر می‌برد. به عنوان مثال ممکن است، در هنگام بارندگی، برروی آن‌ها آب ریخته شود و به تدریج رنگ‌های کارت محو شود. برای حل این مشکل، باید از رول لمینت استفاده کنید و آن را برروی کارت چاپ کنید

امکان آسیب‌دیدن کارت به دلیل سایش را نمی‌دهد

سایش یکی از اتفاقاتی است که به طور گسترده برای کارت‌ها بیفتد و باعث آسیب‌دیدگی آن‌ها شود. اما می‌تواند بااستفاده از رول لمینت این دغدغه را به طور کامل از بین برد.

باعث افزایش ضخامت کارت چاپ‌شده می‌شود

رول لمینت باعث می‌شود تا ضخامت کارت پی‌وی‌سی به طور گسترده افزایش یابد و دوام و ماندگاری آن افزایش زیادی داشته باشد.

پرسش های متداول

فهرست