کیت تمیز کننده

توضیحات

تمیز‌کردن پرینتر کارت پی‌وی‌سی یکی از مهم‌ترین کارها است که باید بعد از چاپ تعداد مشخصی از کارت انجام شود. اگر این کار صورت نگیرد، پرینتر کارت پی‌وی‌سی شما بعد از مدتی دچار آسیب می‌شود و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه پیدا می‌کند، یا به طور کلی از کار می‌افتد. برای تمیزکردن پرینتر باید از تجهیزات مشخصی استفاده کنید که همه‌ی آن‌ها در کیت تمیزکننده جمع شده است.

برندهای مختلف کیت تمیزکننده تولید می‌کنند که تجهیزات موجود در هرکدام کیفیت خاص خودشان را دارند و برای تمیزکاری نوع خاصی از پرینتر مناسب و کاربردی هستند.

کیت‌تمیزکننده کارت پی‌وی‌سی چیست؟

کیت تمیزکننده وسیله‌ای است که به حفظ و نگهداری بهتر پرینتر کارت پی‌وی‌سی کمک زیاد می‌کند. به طور معمول و در حین انجام فرآیند چاپ کارت پی‌وی‌سی گرد و غبار و تکه‌های کاغذ و دیگر موارد در چاپگر جمع می‌شوند. اگر این کثیفی‌ها به موقع جمع‌آوری نشوند، می‌توانند باعث ایجاد فشار اضافه در هنگام چاپ بعدی شوند و این موضوع به تدریج قطعات پرینتر و خود آن را دچار خرابی می‌کند و هزینه‌ی اضافی برروی دست شما می‌گذارد.

برای جلوگیری از این اتفاق، باید کیت‌ تمیزکننده تهیه کرد تا بتوانید با‌استفاده بخش‌های مختلفش، قسمت‌های متفاوت پرینتر را تمیز کنید و از این نظر به طور کامل خیالتان راحت شود.

 

کیت تمیز‌کننده کارت پی‌وی‌سی شامل چه مواردی است؟

کیت‌های مختلف تمیزکننده موجود در بازار، بخش‌های مختلف دارند که هر قسمت برای تمیزکاری یک بخش چاپگر استفاده می‌شود. در این بخش از مطلب، سه قسمت آن را به طور کامل برای شما بیان می‌کنیم.

کارتریج تمیز کننده

تمیز‌بودن محل هد و ریبون پرینتر بسیار مهم است، زیرا به طور مستقیم برروی کیفیت چاپ اثر دارد. فرض کنید، این دو محل پر از گرد و غبار باشد، این موضوع باعث می‌شود تا رنگ چاپ‌شده کدر باشد و شفافیت لازم را نداشته باشد. برای تمیز‌کردن این قسمت باید کارتریج تمیزکننده را به کار بگیرید.

رول‌های تمیز کننده

نشستن مو و پرز برروی قطعات پرینتر کارت پی‌وی‌سی اتفاق معمول است و به تعداد دفعات زیاد می‌افتد. اما اگر تعداد موهای موجود زیاد شود، می‌تواند برای عملکرد دستگاه مشکل‌ساز گردد، بنابراین باید برای جلوگیری از بروز این اتفاق آن‌ها را با‌استفاده از رول یا غلطک تمیز‌کننده

کارت کلینر

اگر هد دستگاه تمیزنباشد، پرینتر نمی‌تواند تعداد کارت موردنیاز شما چاپ کند و بعد از مدتی کم می‌آورد که اتفاق بدی به حساب می‌آید. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید، هد را چندوقت یکبار و به وسیله‌ی کارت کلینر تمیز کرد.

 

پرسش های متداول

فهرست