1. خانه
  2. هولوگرام

هولوگرام

توضیحات

در حوزه‌های مختلف ساخت کالاهای تقلبی و جعلی وجود دارد و باید برای جلوگیری از فروش آن‌ها کاری کرد. یکی از راه‌های مناسب برای انجام این کار، باید ابزارهای یا نمادهایی بهره برد. یکی از این ابزارها، هولوگرام است. هولوگرام‌ها به طور معمول از بروز کلاه‌برداری، یا جعل کالای موردنظر جلوگیری می‌کنند و از این جهت به شما اطمینان لازم را خواهند داد. در ادامه کاربردها و انواع روش‌های ساخت آن‌ها را به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

به چه چیزی هولوگرام گفته می‌شود؟

قبل از بررسی هرچیزی باید مشخص کنیم که به چه چیزی هولوگرام گفته می‌شود و تعریف دقیقش چیست. هولوگرام در واقع نوعی از برچسب امنیتی است که دارای انواع مختلفی از جمله شفاف، برجسته و امنیتی است که هرکدام کاربردهای مخصوص به خودشان را دارند. کالایی که برروی آن هولوگرام چسبانده شده باشد، اصل است و نیازی به شک‌کردن و بررسی آن وجود ندارد، زیرا این نوع از برچسب قابلیت کپی‌برداری ندارد و کسی نمی‌تواند نمونه‌ای مشابه آن را تهیه کند و برروی کالایی دیگر بچسباند.

هولوگرام چه کاربردی دارد؟

یکی از کاربردهای مهم هولوگرام، برندسازی و منحصر به فرد‌کردن یک کالا است. بسیاری از برندها، از این قابلیت استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند تا بااستفاده از هولوگرام‌هایی خاص، خودشان را نسبت به دیگر رقبا متمایز کند.

کاربرد دیگر، جلوگیری از سرقت کالا در فروشگاه‌ها است. نوعی از هولوگرام‌ها وجود دارد که در صورت نزدیک‌شدن به دستگاه شناسایی بوق می‌زند. شما می‌توانید در ورودی فروشگاه خودتان یکی از این دستگاه‌های شناسایی نصب کنید تا در صورت عبور کالایی همراه با هولوگرام خرد‌شونده، به شما اطلاع دهد و کسی نتواند، محصولی را بدون پرداخت مبلغش از فروشگاه خارج  و اقدم به سرقت کند.

هولوگرام به چه روش‌های ساخته می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای ساخت هولوگرام وجود دارد که در این قسمت به معرفی و بررسی برخی از مهم‌ترین مواردش می‌پردازیم تا شما نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید.

روش ساخت هولوگرافی

در این روش، دو اشعه‌ در نزدیکی صفحه‌ی هم‌فاز به یکدیگر می‌رسند و این موضوع باعث افزایش شدت و دامنه‌ی نور می‌شود. اشعه‌های هم‌فاز خط‌های سفید و روشن و اشعه‌های غیرهم‌فاز خط‌هایی سیاه و غیرشفاف را به وجود می‌آورند که وجود این دو نوع خط باعث ایجاد خطای دید نیز می‌شود.

روش دیجیتالی طراحی و ساخت هولوگرام

در این روش از ماشین دات ماتریکس استفاده می‌شود. بااستفاده از فرمان کامپیوتر نور لیزر برروی یک سطح حساس تابیده می‌شود تا حفره‌هایی به قطر یک میکرون به وجود بیاید. این حفره‌های موجود برروی سطح هولوگرام با چشم غیرمسلح و زیر نور معمولی قابل دیده‌شدن نیستند.

طراحی و ساخت هولوگرام برجسته

به طور معمول در هنگام تولید انبوه هولوگرام این روش به کار بسته می‌شود. در این روش تصاویر برجسته برروی سطح فتورزیست یا فتوترموپلاستیک ثبت می‌شود. برای انجام این کار از دستگاهی به نام Embosser استفاده می‌شود.

پرسش های متداول

آیا می‌توان از هولوگرام برای کالاها و محصولات مختلف استفاده کرد؟

به دلیل وجود انواع مختلف هولوگرام، امکان استفاده از آن برای محصولات مختلف وجود دارد. البته بهتر است که برای اطمینان کافی، از یک کارشناس خبره فرزان کارت آسیا در این زمینه مشورت و راهنمایی بگیرید.

آیا امکان هولوگرام در سایزهای متفاوت وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید باتوجه به نیاز خودتان هولوگرام‌ها چاپی را شخصی‌سازی کنید و علاوه بر سایز، طرح موجود برروی آن‌ها را نیز تغییر دهید و هولوگرام منحصر به برند خودتان را چاپ کنید.

برای سفارش چاپ و تولید هولوگرام چه کاری باید انجام دهم؟

برای سفارش چاپ هولوگرام برای برند خودتان، تنها کافی است، با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام دهیم.

فهرست