نوع کارت

توضیحات

اگر در صنعت چاپ کارت مشغول باشید، به طور قطع با کارت PVC آشنایی دارید و می‌دانید که چاپ کارت پی‌وی‌سی می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای شما داشته باشد و میزان هزینه‌هایتان را به طور کلی کاهش دهد و باعث صرفه‌جویی مالی گسترده‌ای برای شرکت یا سازمان مربوطه شود.

چاپ برروی کارت‌های پی‌وی‌سی چه مزیت‌هایی دارد؟

چاپ برروی کارت‌های پی‌وی‌سی یا PVC مزیت‌های بسیاری دارد که باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها طرفداران زیادی داشته باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزیت‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارند

کارت‌های مختلف در موقعیت‌های متفاوتی استفاده می‌شوند و ممکن در فضاهای کوچک قرار داده بشوند که باعث وارد‌شدن فشار به آن‌ها شود. بنابراین داشتن انعطاف‌پذیری بالا برای کارت‌های مختلف مهم و حیاتی است.

کارت‌های پی‌وی‌سی از این ویژگی برخوردار هستند و اگر از چاپ کارت پی‌وی‌سی را برای آماده‌کردن، کارت‌های مختلف خودتان به کار بگیرید، می‌توانید خیال خودتان از این بابت را به طور کامل راحت کنید و در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشید.

از دوام بالایی برخوردار هستند

دوام و ماندگاری کارت بسیار مهم است. اگر کارت چاپ‌شده شرکت یا سازمان شما، ماندگاری بالایی نداشته باشد، بعد از مدتی مجبور به چاپ دوباره همان کارت‌ها می‌شوید و باید هزینه‌های بیشتری را صرف انجام این کار کنید. این موضوع از نظر اقتصادی به صرفه نیست و از طرفی دیگر نیز باعث ایجاد هدررفت وقت و کاهش بهره‌وری نیروها می‌شود.

این دغدغه را می‌توان بااستفاده از کارت‌های پی‌‌وی‌سی به طور کامل رفع کرد و بابت آن هیچگونه نگرانی نداشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا از آن‌ها استفاده کنید.

در برابر تغییرات دمایی مقاومت خوبی دارند

تابش آفتاب یا اتفاق‌های دیگر می‌تواند باعث افزایش دمای کارت‌ها شود که ممکن است به آن‌ها آسیب بزند. اما اگر چاپ کارت PVC برای انجام این کار استفاده کنید، می‌توانید در این حوزه به اطمینان خاطر برسید.

انواع کارت پی‌وی‌سی شامل چه مواردی است؟

کارت‌های پی‌وی‌سی براساس فاکتورهای بسیار دسته‌بندی می‌کنند. در این قسمت چهار دسته‌ی مهم و پرکاربرد آن را معرفی می‌کنیم و شرح کوتاهی در موردشان می‌دهیم.

کارت‌های پی‌وی‌سی با ضخامت‌های متفاوت

کارت‌های پی‌وی‌سی با ضخامت‌های 360، 500 و 760 میکرون در بازار مصرفی موجود هستند و می‌توانید نسبت به خریدشان اقدام کنید.

کارت‌های پی‌وی‌سی با رنگ‌های مختلف

در بازار مصرفی رنگ‌های متنوعی برای چاپ کارت PVC موجود است که مشهورترین آن‌ها متالیک، طلایی و نقره‌ای به شمار می‌روند.

کارت پی‌وی‌سی هوشمند تماسی

این کارت‌ها یک نوار مشکی برروی خودشان دارند و برای خوانده‌شدن باید برروی دستگاه ریدر کشیده شوند.

کارت پی‌وی‌سی هوشمند غیرتماسی

برای خوانده‌شدن کارت‌های غیرتماسی، تنها کافی است تا آن‌ها را به دستگاه ریدر نزدیک کنید. پس از انجام این کار، اطلاعات به صورت خودکار به دستگاه منتقل می‌شود.

 

 

پرسش های متداول

فهرست