1. خانه
  2. کارت خوان Rfid
  3. کارت خوان هوشمند

کارت خوان هوشمند

توضیحات

هروقت صحبت از کارت‌های هوشمند و استفاده از آن‌ها به میان می‌آید. باید در مورد تجهیزات موردنیاز برای به کار‌گیری آن‌ها نیز به خوبی فکر کرد. مهم‌ترین تجهیز لازم برای استفاده از این نوع از کارت‌ها، کارتخوان هوشمند است. کارتخوان هوشمند وسیله‌ای است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید خوانش کارت‌های مختلف هوشمند پی‌وی‌سی را راحت انجام دهید.

اما کارت هوشمند پی‌وی‌سی چیست و چه انواعی دارد، این سوالی است که باید در ابتدا به آن پاسخ داده شود تا وجود کارتخوان هوشمند نیز معنی پیدا کند. در ادامه به طور مختصر و مفید جواب آن را بیان خواهیم کرد.

کارت هوشمند پی‌وی‌سی چیست؟

کارت هوشمند پی‌وی‌سی، نوعی از کارت است که قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات مختلف را دارد و از ویژگی‌ها و امکانات خوبی برخوردار است. این نوع از کارت قابل بازیافت است که امکانی بزرگ به حساب می‌آید. زیرا چیپ‌های موجود برروی این کارت‌ها، قیمت گرانی دارند و اگر پس از یکبار استفاده، دور انداخته شوند، می‌توانند هزینه‌ی گزافی بررروی دوش سازمان یا شرکت یا مجموعه‌های دیگر بگذارند. از طرفی دیگر بازیافت کمک می‌کند تا از آلوده‌شدن محیط‌زیست به دلیل این چیپ‌ها به طور جدی جلوگیری شود.

دوام و ماندگاری بالای این نوع از کارت‌های پی‌وی‌‌سی نیز بسیار بالا است. همین موضوع کمک می‌کند تا در هنگام استفاده از آن و به علت فشارهای مختلف، کارت هوشمند شما دچار آسیب نشود و بتوانید تا مدت بسیار زیادی از آن استفاده کنید و در هزینه‌های سازمان نیز صرفه‌جویی کنید.

انواع کارت هوشمند پی‌وی‌سی شامل چه مواردی است؟

دسته‌بندی‌های مختلفی برای کارت‌های هوشمند پی‌وی‌سی می‌توان انجام داد که یکی از آن‌ها براساس مکانیزم عملکرد است. در ادامه دو نوع مختلف کارت‌های هوشمند براساس این پارامتر را بیان می‌کنیم.

کارت مایفر

کارت‌هایی هستند که برای خوانش آن‌ها نیاز به تماس با دستگاه کارتخوان هوشمند ندارند.

کارت مگنت یا مغناطیسی

برای خوانش این نوع از کارت‌های هوشمند، ایجاد تماس بین آن‌ها و کارتخوان هوشمند لازم و ضروری است.

کارتخوان هوشمند پی‌وی‌سی به چه چیزی گفته می‌شود؟

کارتخوان هوشمند پی‌وی‌سی وسیله‌ای است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید به راحتی انواع مختلف این کارت‌ها را بخوانید و اطلاعاتشان را استخراج کنید. این کارتخوان در مکان‌های مختلفی از جمله پارکینگ‌ها و درب‌های ورودی شرکت‌ها کاربرد دارد. شما می‌توانید این کارت‌ها را به افراد دارای مجوز بدهید تا آن‌ها بتوانند بانزدیک‌کردن کارت به دستگاه، از گیت پارکینگ عبور کنند، یا وارد اتاق یا محل موردنظر خودشان بشوند و بتوانند به کارشان برسند.

عوامل اثرگذار بر قیمت کارتخوان هوشمند پی‌وی‌سی چیست؟

عواملی مانند نوع مکانیزم به کاررفته در کارت هوشمند، طرح موجود برروی آن و میزان فرکانس قابل پشتیبانی توسط آن، مواردی هستند که برروی قیمت کارتخوان هوشمند پی‌وی‌سی اثر ویژه‌ای می‌گذارد.

پرسش های متداول

فهرست