1. خانه
  2. کارت خوان Rfid
  3. کارت خوان 125Ro

کارت خوان 125Ro

توضیحات

خوانش کارت‌های مختلف پی‌وی‌سی موردی است که اگر به درستی برایش فکری نشود، می‌تواند مشکل‌ساز شود و ایجاد دردسرهایی کند. اما برای خواندن همه‌ی کارت‌ها نیز نمی‌توان یک نوع کارت را به کار برد و باید باتوجه به کاربردشان، فرکانس و عملکردشان، کارتخوان برای آن‌ها خریداری شود. به طور مثال شما نمی‌توانید برای خوانش کارت بانکی و کارت دانشجویی در دانشگاه‌ها، یک نوع ریدر را به کار بگیرید، زیرا هم فرکانس و هم تکنولوژی استفاده شده در هر کدام از این کارت‌ها متفاوت از دیگری است.

کارت‌خوان 125Ro چیست؟

یکی از انواع مختلف کارت‌‌خوان‌های پی‌وی‌سی، آن‌هایی هستند که فرکانس 125 کیلوهرتز را پشتیبانی می‌کنند. این نوع از ریدر قادر خواهند بود تا فقط کارت‌هایی با این فرکانس را و تا فاصله‌ی بسیار نزدیک بخوانند.

البته برخی از آن‌ها نیز برای خوانش، نیاز به تماس دارند که تعداد آن‌ها معدود‌تر و کم‌تر از دسته‌ی اول در بازار مصرفی است.این نوع از کارتخوان انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی و معرفی آن‌ها می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید و در این زمینه ابهامی نداشته باشید.

انواع کارت‌خوان 125Ro شامل چه مواردی است؟

کارت‌خوان 125Ro را می‌توان براساس پورت‌های موجود برروی آن‌ها دسته‌بندی کرد. در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

کارت‌خوان 125Ro پورت USB

این نوع از ریدر 125 کیلوهرتزی، دارای حافظه است و می‌تواند اطلاعات مختلف را برروی خودش ذخیره کند و به همین دلیل امکان استفاده از آن در حوزه‌های اتوبسرانی و مشابه وجود دارد. جنس ساخت این نوع از کارتخوان، از ABS است و به همین دلیل می‌تواند فشارهای بالا را تحمل کند و به راحتی دچار آسیب خاصی نشود. محدوده‌ی دمای قابل تحمل این نوع از ریدر، بین 0 تا 60 درجه‌ی سانتی‌گراد است و اگر در این بازه‌ی دمایی قرار بگیرد، دچار آسیب نمی‌شود.

این نوع از کارتخوان 125RO امکان، تحمل بالای رطوبت را دارد و می‌تواند بین 5تا 95 درصد رطوبت را تحمل کند. برای اتصال این ریدر به دیگر وسایل کار راحتی دارید، زیرا می‌توانید آن را از طریق RS-232, PS2 و USB, TCP/IP به دیگر وسایل وصل کنید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

کارت‌خوان 125Ro پورت سریال

در هنگام ساخت کارت‌خوان 125Ro پورت سریال، پلاستیک به کار رفته است و طراحی آن به صورت جمع و جور و بسیار کوچک صورت گرفته است. این ریدر دارای LCD است که شما می‌توانید وضعیت خوانش آن را به خوبی مشاهده کنید.

حافظه‌ی قرارگرفته برروی دستگاه نیز 512 گیگابایتی است، وجود این حافظه، ذخیره اطلاعات را برای شما راحت‌تر می‌کند.

عوامل اثرگذار بر قیمت کارت‌خوان 125Ro چیست؟

در هنگام خرید این نوع از کارتخوان‌ها باید به پورت‌هایش و میزان فرکانسش دقت زیادی داشته باشید و آن‌ها را چک کنید، زیرا برروی قیمت کارت‌خوان 125RO اثرگذار هستند.

پرسش های متداول

فهرست