1. خانه
  2. کارت PVC

کارت PVC

توضیحات

کارت PVC، نوعی از کارت است که با‌استفاده ازماده‌ی پی‌وی‌سی ساخته می‌شود. این ماده توسط پتروشیمی‌ها تولید می‌گردد و نام علمی آن پلی وینیل کلرید است. با‌ به کار‌گیری دستگاه‌های چاپگر مخصوص می‌توان کارت‌های مختلف پی‌وی‌سی را تولید کرد که شامل کارت پرسنلی، کارت شناسایی پی وی سی، کارت هدیه،  کارت مشتریان ویژه،  کارت تخفیف، کارت هوشمند و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

این کارت‌ها قابلیت هوشمند‌سازی دارند و از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، بنابراین به عنوان بهترین انتخاب برای سازمان‌ها، شرکت‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر مجموعه‌های داخل یا بیرون کشور به حساب می‌آیند. ضخامت‌های چاپ کارت پی‌وی‌سی متفاوت است؛ اما متداول‌ترین آن‌ها، 760، 500 و 300 میکرون است. در ادامه به معرفی مهم‌ترین نوع‌های این کارت‌ها و مزیت‌های آن‌ها می‌پردازیم.

مزیت‌های کارت پی‌وی‌سی چیست؟

در این قسمت به بیان مهم‌ترین مزیت‌های این نوع از کارت‌های هوشمند می‌پردازیم.

امکان بازیافت کامل و 100 درصدی دارند

در مجموعه‌های مختلف در طول روزها و ماه‌های مختلف، تعداد زیادی کارت به دلیل عدم استفاده از آن‌ها دور ریخته می‌شود که مقدار زیادی است. حال اگر قرار باشد که دوباره این روند تکرار شود، هم منابع مجموعه مربوطه هدر می‌رود و هم به محیط زیست آسیب زده می‌شود. کارت‌های پی‌وی‌سی این مشکل را حل می‌کنند، زیرا به طور کامل قابل بازیافت هستند.

انعطاف‌پذیری بسیاری بالایی دارند

کارت‌های مختلف در جیب یا کیف قرار داده می‌شوند تا در هنگام حمل اذیت‌کننده نباشند. حال اگر کارت از دارای قابلیت انعطاف‌پذیری نباشد، امکان دارد تا در اثر خم‌شدن یا اتفاقات دیگر بشکند. بنابراین باید کارتی انتخاب کرد که از قابلیت انعطاف‌پذیری خوبی برخوردار باشد. کارت PVC خوشبختانه دارای این مزیت است و خیالتان از این بابت را به طور کلی راحت می‌کند.

انواع کارت پی‌وی‌سی چیست؟

چاپ کارت‌های پی‌وی‌سی در انواع مختلفی صورت می‌گیرد که سعی می‌کنیم، در ادامه به معرفی مهم‌ترین موارد آن‌ها بپردازیم.

چاپ کارت پی‌وی‌سی ( PVC) ساده

این نوع از کارت بدون طرح خاصی است و کاملا ساده است. می‌توان از کارت پی‌وی‌سی ساده برای چاپ انواع مختلف کارت‌های امنیتی، شناسایی، ورزشی و بسیار موارد دیگر استفاده کرد و در این مورد محدودیتی ندارند. چاپ کارت پی‌وی‌سی ( PVC) ساده هم در تیراژ کم و هم در مقدار زیاد قابل انجام است.

چاپ کارت پی‌وی‌سی RFiD

کارت پی‌وی‌سی RFiD به خوبی توسط ریدرهای RFid پارکینگ‌ها و دیگر جاها قابل شناسایی و خوانش است. این کارت‌ها قابلیت دریافت و ارسال فرکانس‌های در این محدوده را دارند و همین موضوع باعث می‌شود تاتوسط این ریدر شناسایی شوند. کسانی که در مجموعه‌های خودشان پارکینگ مجهز به ریدر RFid دارند، باید نسبت به چاپ کارت پی‌وی‌سی RFiD اقدام کنند.

چاپ کارت پی‌وی‌سی مغناطیس

در هنگام چاپ کارت پی‌وی‌سی مغناطیس، می‌توان چیپ کوچکی را در گوشه‌ی آن مشاهده کرد که در واقع نقطه تفاوت این کارت‌ها با انواع دیگر موجود است.

چاپ کارت PVC ترکیبی

در چاپ کارت پی‌وی‌سی ترکیبی از تکنولوژی‌های مختلف موجود در کارت‌های متفاوت در کنار یکدیگر استفاده می‌شود تا بتواند بازدهی و بهره‌وری بیشتری از این کارت‌ها به دست آورد و با‌استفاده از یک نمونه کارهای زیادی را بتوان به خوبی انجام داد.

پرسش های متداول

فهرست