1. خانه
  2. کارت PVC
  3. کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی

توضیحات

اگر از چند نفر متخصص بخواهید تا تعدادی کارت ایمن برای چاپ را به شما معرفی کنند، به طور قطع نام انواع مختلف کارت مغناطیسی در لیست آن‌ها مشترک خواهد بود. زیرا این نوع از کارت هم مشخصات مناسبی دارد و هم دارای یک نوار مغناطیسی در پشت سر خودش هست که امکان کدگذاری را برایتان فراهم می‌کند.

کارت مغناطیسی چیست؟

کارت مغناطیسی قابلیت ذخیره‌سازی دارد و به همین دلیل می‌تواند برای امور مالی، چاپ کارت حضور و غیاب و چاپ کارت شناسایی و احراز هویت به کار رود. قطعه‌ای که امکان ذخیره‌سازی را فراه می‌کند، در واقع همان نوار مغناطیسی در پشت این نوع از کارت‌های پی‌وی‌سی است. کارت مغناطیسی سه قسمت مختلف برای اطلاعات دارد، قسمت اول برای ذخیره‌سازی اعداد و حروف انگلیسی بزرگ و کوچک کاربرد دارد و بخش دوم و سوم نیز می‌تواند اعداد را ذخیره‌سازی کند. برای خوانش اطلاعات این نوع از کارت‌ها باید از مگنت ریدر استفاده کرد و نیاز به تماس کارت به خوانش‌گر است.

این نوع از کارت‌های پی‌وی‌سی امکان کدگذاری را برای شما فراهم می‌کنند. کدگذاری آن‌ها توسط دستگاهی به نام انکودر کارت مگنت صورت می‌گیرد و بدون استفاده از آن نمی‌توانید کدگذاری را به انجام برسانید. برای کدگذاری تنها کافی است تا نوار مغناطیسی را در دستگاه قرار دهید تا کارت به نرم‌افزار مخصوص دستگاه متصل شود، سپس می‌توانید با‌استفاده از نرم‌افزار این کار را به راحتی انجام دهید و با محدودیتی رو‌به‌رو نباشید.

انواع کارت مغناطیسی چیست؟

کارت‌های مغناطیسی براساس قدرتشان به دو دسته‌ی HiCo و LoCO  تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه معرفی کوتاه آن‌ها را انجام خواهیم داد.

کارت مغناطیسی HiCo

نام این نوع از کارت‌ها، از High Coervicity گرفته شده است و دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند. قدرت نوار مغناطیسی HiCo نسبت به LoCO بسیار بالاتر است که همین موضوع سبب می‌شود تا کدهای موجود برروی نوار مغناطیسی مشکیش به راحتی از بین نرود و تا مدت بسیار زیادی باقی بماند.

کارت مغناطیسی LoCo

میدان مغناطیسی کارت Loco نسبت به مورد قبلی کم‌تر است و دوام و ماندگاری کم‌تری نیز دارد. نوار مغناطیسی این نوع از کارت مغناطیسی، قهوه‌ای رنگ است و نمی‌توان از آن‌ها انتظار نگهداری رمز تا مدت زیادی را داشت.

کاربرد کارت مغناطیسی در چه مواردی است؟

برای تولید انواع مختلف کارت‌ها و چاپ کارت حضور و غیاب، چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت پرسنلی و بسیاری موارد دیگر می‌توان از این نوع کارت‌های پی‌وی‌سی بهره برد و از نظر امنیت آن‌ها اطمینان خاطر داشت.

خرید کارت مغناطیسی

ایمن‌بودن این کارت و استقبال زیاد از آن باعث می‌‎شود تا افراد زیادی به ساخت آن‌ها روی بیاورند. اما بسیاری از کارت‌های تولید‌شده و چاپ‌شده توسط آن‌ها دارای کیفیت لازم نیست که باعث هدررفت پول پرداخت‌شده توسط شما می‌گردد. بنابراین باید دقت کنید تا خرید کارت مغناطیسی را تنها از مرکزهای معتبر مانند فرزان کارت تا بتوانید کیفیت را در کنار قیمت مناسب داشته باشید.

پرسش های متداول

فهرست