1. خانه
  2. کارت PVC
  3. کارت هوشمند

کارت هوشمند

توضیحات

اگر تا به حال برای مجموعه‌ای کارت چاپ کرده باشید یا با این صنعت آشنا باشید، به طور قطع نام کارت هوشمند نیز به گوشتان خورده است و با آن آشنا هستید و می‌دانید که چه ویژگی‌های شاخص و منحصر به فردی دارد و می‌تواند برای انجام بسیاری از موارد به کار رود.

این کارت‌ها، قابلیت ذخیره‌سازی دارند و در این جهت نیز کمکتان می‌کنند و محدودیت‌هایتان را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

کارت هوشمند چیست؟

کارت هوشمند، به عنوان کارت‌های تراشه‌دار و کارت با مدار مجتمع نیز شناخته می‌شوند. این نوع کارت‌ها را  می‌توان به‌جای کارت‌های اعتباری و کارت‌های پرداخت پول استفاده کرد  یا در سامانه‌های امنیتی رایانه‌ای، سامانه‌های تشخیص هویت برای شناسایی آن‌ها را به کار گرفت.

کارت هوشمند مانند یک رایانه ساده و کوچک است که به شما امکان می‌دهد تا از طریق دستگاه کارت‌خوان و اتصال طلایی خود، با این ووسایل ارتباط برقرار کنید و امکان دسترسی به اطلاعات درون حافظه آن را داشته باشید.  فناوری موجو در کارت‌های هوشمند  یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نوین بشری است و  تحولی شگفت در حوزه سامانه‌های کاربری‌های روزمره انسان‌ها ایجاد کرده‌است.  امنیت و همراه بودن ( Mobility) از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مزیت‌های فناوری‌های به کار رفته در کارت‌های هوشمند به شمار می‌آید.

امروزه کاربردهای این فناوری در جهان در بیشتر حوزه‌ها قابل مشاهده است و روند روبه‌رشد و صعودی است. بانک‌ها، مراکز مخابراتی، سازمان‌های دولتی، مراکز بهداشتی، مراکز ارائه خدمات، مراکز آموزشی، مراکز تفریحی و غیره از نتایج این فناوری برای انجام بسیاری از کارهای خودشان بهره می‌گیرند.

انواع کارت هوشمند چیست؟

کارت‌های هوشمند را می‌توان براساس تماسی یا غیر‌تماسی‌بودن یا میزان حافظه آن‌ها دسته‌بندی و تقسیم کرد. در ادامه سه دسته‌بندی پرکاربرد آن را بیان می‌کنیم.

کارت هوشمند 1k

این کارت‌های از جنس پی‌وی‌سی هستند، دارای حافظه داخلی 1k هستند و سرعت و امنیت بسیار بالایی دارند.

کارت هوشمند 256k

این نوع از کارت نیز شباهت زیادی به کارت قبلی دارد و تنها تفاوت آن در میزان حافظه ذخیره‌سازی کارت هوشمند 256k است.

کارت هوشمند SLE4428

کارت هوشمند SLE4428 دوام و زیبایی بالایی دارد و دارای حافظه‌ی ذخیره‌سازی 1024 مگابایتی است. جنس ساخت آن نیز از PVC است که کاملا با محیط‌زیست سازگار است.

 

عوامل اثرگذار در قیمت کارت هوشمند چیست؟

قیمت انواع کارت هوشمند باتوجه به موارد مختلفی مانند طرح چاپ‌شده برروی کارت، تماسی‌بودن یا غیرتماسی‌بودن و میزان حافظه‌ی آن‌ها تعیین و مشخص می‌گردد و باید در هنگام خرید به آن‌ها دقت زیادی کنید.

طرح چاپ‌شده برروی کارت

هرچه طرح چاپ‌شده برروی کارت هوشمند خاص‌تر باشد، به طور قطع قیمت چاپ کارت هوشمند نیز به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. بنابراین اگر قصد خرید کارت هوشمند ارزان‌تر دارید، سعی کنید تا از طرح‌های عمومی‌تر استفاده کنید.

نوع کاربری کارت هوشمند

کاربری‌های کارت هوشمند متفاوت است و می‌تواند در تعیین قیمت کارت هوشمند اثرگذار است و آن را کاهش یا افزایش می‌دهد. به همین دلیل باید قبل از خرید، کاربری موردنظر خودتان را مشخص کنید

پرسش های متداول

فهرست