کارت RFid

توضیحات

در بازار مصرفی به طور معمول کارت‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید برای چاپ از آن‌ها استفاده کنید. کارت RFID یکی از این کارت‌ها است که خودش دارای سه نوع مختلف است. مزیت‌های و کاربردهای این نوع از کارت بسیار است و همین موضوع باعث ایجاد اقبال بیشتری برا استفاده از آن می‌شود. در ادامه تعریف دقیق این کارت، مزایا، کاربردهایش را به طور دقیق بررسی می‌کنیم.

کارت RFid چیست؟

کارت‌های RFid دارای تگ‌هایی است که این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان آن کارت را ردیابی کرد و با‌استفاده از انواع مختلف درب‌ها یا مکان‌ها باز کرد و از آن‌ها برای اهداف مشخص استفاده کرد. ریدر‌های RFID به سادگی این کارت‌ها را می‌خوانند و همین موضوع سبب می‌شود تا اشخاص برای استفاده‌های مختلف نیاز به معطلی نداشته باشند و بتوانند در سریع‌ترین زمین ممکن کار خودشان را انجام دهند.

کارت RFid چه انواعی دارد؟

کارت‌های RFID به سه‌دسته‌ی مختلف مایفر، RO و UHF تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه به طور مختصر در مورد این کارت‌های صحبت می‌کنیم.

کارت مایفر

نام کارت مایفر از MIKron FARE Collection System گرفته شده است و توسط شرکت فیلیپس ساخته می‌شود. درون این کارت‌ها آنتن داخلی وجود دارد که همین موضوع کمک می‌کند تا برای خوانش نیازی به تماس با ریدر نداشته باشند و ریدرها بتوانند اطلاعات آن‌ها را از راه دور بخوانند. همچنین این نوع از کارت مایفر استاندارد ISO 14443 / IEC را دارد که باعث افزایش ماندگاری و کاراییش می‌شود.

کارت RO

کارت RO یا R/O یا 125 کیلوهرتز، نوعی از کارت‌های RFid هستند که برای خوانش آن‌ها توسط ریدر نیاز است تا تماسی بین کارت و دستگاه ریدر برقرار گردد. این نوع کارت برخلاف کارت مایفر حافظه داخلی ندارد و امکان ذخیره‌سازی اطلاعات برروی آن ممکن نیست.

کارت برد بلند یا  UHF

همانطور که از اسم کارت برد بلند یا  UHF برای خوانش توسط ریدر، نیازی به تماس با آن ندارد و برد آن نسبت به کارت مایفر و Ro بسیار بالاتر است. همچنین این نوع از کارت RFid حافظه‌ی داخلی دارد که امکان ذخیره‌سازی اطلاعات را به شما می‌دهد.

مزیت‌های چاپ کارت RFid چیست؟

مزیت‌های استفاده از کارت RFid بسیار زیاد است که در این قسمت به بیان مهم‌ترین موارد آن می‌پردازیم.

عدم امکان کپی‌برداری یا جعل این کارت

به دلیل وجود شماره شناسایی جدا برروی این کارت‌ها و برخورداری از آنتن و تکنولوژی پیشرفته، امکان جعل یا کپی‌برداری از رویش به این سادگی‌ها ممکن نیست.

دارای قابلیت خوانش از راه دور

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این کارت‌ها، امکان خوانش از راه دورشان است که باعث افزایش کاربردهایش می‌‌گردد.

کاربردهای کارت RFid چیست؟

برای شناخت این کارت‌ها، بهتر است تا کاربرد آن‌ها را به طور کامل بشناسید. به همین دلیل در این قسمت به بیان مختصر و مفید آن‌ها می‌پردازیم.

چاپ کارت تردد پرسنل

برای چاپ انواع مختلف کارت‌های پرسنلی می‌توانید از این تکنولوژی استفاده کنید. زیرا هم ایمن است و هم قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات دارد و هم کپی‌برداری از روی آن سخت است.

صدور کارت پارکینگ‌ها

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این کارت‌ها، امکان استفاده از آن‌ها برای صدور کارت پارکینگ است.

چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ کارت باشگاه مشتریان نیز دیگر مزیت مهم این نوع از کارت‌ها است.

خرید کارت RFid

برای خرید کارت RFid باید به مرکزهای معتبر مراجعه کنید تا بتوانید چاپ این کارت‌ها را با بهترین کیفیت انجام دهید و هزینه‌ی بسیار کم‌تری پرداخت کنید.

پرسش های متداول

فهرست