مقالات آموزشی

انواع پرینتر کارت PVC چیست؟

شما برای چاپ انواع مختلف کارت نیاز به استفاده از پرینتر کارت PVC دارید. این پرینتر‌ها بر اساس تکنولوژی، نوع برند، انواع ریبون‌های مصرفی در آن‌ها، اندازه چاپگر و بسیاری…
پرینتر کارت PVC
زمان مطالعه : 6 دقیقه

شما برای چاپ انواع مختلف کارت نیاز به استفاده از پرینتر کارت PVC دارید. این پرینتر‌ها بر اساس تکنولوژی، نوع برند، انواع ریبون‌های مصرفی در آن‌ها، اندازه چاپگر و بسیاری موارد دیگر از یکدیگر متفاوت می‌شوند. بعضی از پرینتر‌های کارت پی وی سی تنها برای چاپ یک نوع کارت یا انواع محدودی مناسب که قبل از خرید باید از آن‌ها مطلع باشید.

به همین دلیل لازم است که قبل از خرید پرینتر کارت PVC در مورد انواع این دستگاه به طور کل کامل تحقیق کنید و از نکات مرتبط با خرید آگاه باشید. در این مقاله برای راحت‌تر کردن کار شما، قصد داریم این موارد را به طور کامل برای شما بیان کنیم و شرح دهیم و آشنایی لازم با نکات قبل از خرید پرینتر کارت پی وی سی را به خوبی پیدا کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

انواع پرینتر کارت براساس تکنولوژی

پرینترها براساس تکنولوژی به کار رفته، به دو دسته، پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی مستقیم و پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی غیر مستقیم تقسیم‌بندی می‌گردند که در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد این دو پرینتر می‌پردازیم.

پرینتر کارت PVC با تکنولوژی مستقیم

پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی مستقیم، در هنگام چاپ به طور مستقیم با سطح خام کارت ارتباط دارد و جوهر را بر روی آن چاپ می‌کند و در این میان واسطه خاصی وجود ندارد. به طور معمول در هنگام استفاده از چاپ‌های حرارتی از پرینتر کارت با تکنولوژِ مستقیم استفاده می‌گردد. کیفیت چاپ این نوع کارت‌ها بسیار بالا است و قابل استفاده در هنگام چاپ دو رو و تک رو هستند و از این نظر شما را با محدودیتی رو‌به‌رو نمی‌کنند.

مزایای چاپ با استفاده تکنولوژی مستقیم چیست؟

قبل از اینکه به سراغ توضیح و شرح پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی غیر مستقیم برویم، قصد داریم که در این قسمت مزایای استفاده پرینتر کارت با تکنولوژی مستقیم را برای شما شرح دهیم.

 • چاپ با سرعت مناسب
  به دلیل عدم استفاده از واسطه در این نوع چاپ، پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی مستقیم، کارت‌ها را با سرعت بسیار بالاتری چاپ می‌کند که باعث صرفه‌جویی در زمان مصرفی شما می‌گردد.
 • مصرف کم‌تر ریبون برای چاپ
  چاپ مستقیم و بدون واسطه باعث می‌شود که تمامی رنگ ریبون مورد استفاده شما به طور مستقیم بر روی کارت چاپ گردد و میزان مصرف ریبون شما در کل به مقدار قابل توجهی کاهش یابد که مطلوب همه است.
 • امکان لمینت کردن کارت چاپ شده
  هنگامی که شما کارت خودتان را لمینت می‌کنید، عمر و ماندگاری آن بسیار افزایش می‌یابد. زیرا لمینت یک لایه محافظ بر روی کارت قرار می‌دهد و آن را از گزند خراش یا دیگر اتفاقات مصون نگه می‌دارد.

پرینتر کارت PVC با تکنولوژی غیر مستقیم

برخلاف نوع قبلی پرینتر، در هنگام استفاده از پرینتر کارت با تکنولوژی غیر مستقیم، شما واسطه‌ای بین کارت خام و قلم پرینتر دارید و رنگ ریبون بعد از عبور از این واسطه بر روی سطح کارت خام شما چاپ می‌گردد. این لایه واسطه، یک لایه پلاستیکی شفاف است که چاپ ریبون کارت به صورت معکوس بر روی آن صورت می‌گیرد و سپس طرح کارت پی وی سی به طور برگردان به سطح کارت خام منتقل می‌گردد.

در چاپ با استفاده از تکنولوژی مستقیم، چاپ به صورت گام به گام انجام می‌شود، اما در این نوع، چاپ به صورت مستقیم انجام می‌شود.

مزایای استفاده از چاپ با استفاده تکنولوژی غیر مستقیم چیست؟

همانند چاپ به وسیله تکنولوژی مستقیم، این نوع از چاپ نیز دارای مزایایی است که در ادامه به معرفی و شرح مختصر آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • دوام بیشتر تصاویر کارت
  چاپ با واسطه در هنگام استفاده از پرینتر کارت پی وی سی با تکنولوژی غیر مستقیم، باعث می‌شود تا دوام و ماندگاری تصاویر بر روی کارت بسیار بالاتر از زمان استفاده از چاپ با استفاده از تکنولوژی مستقیم باشد که نکته‌ای قابل اهمیت است.
 • عمر بیشتر پرینتر کارت
  زمانی که شما از پرینتر با تکنولوژی غیر مستقیم استفاده می‌کنید، هد دستگاه به طور مسقیم با سطح کارت در ارتباط نیست که همین مورد می‌تواند باعث افزایش عمر این پرینتر و کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیر دستگاه برای شما گردد.
 • چاپ دقیق‌تر
  چاپ با استفاده از تکنولوژی غیر مستقیم این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید طراحی کامل کارت را به صورت دقیق‌تر چاپ کنید، زیرا در این نوع چاپ از چاپ لب لب استفاده می‌شود که چاپ دقیقی است.

 

پرینتر کارت PVC براساس برند

یکی دیگر از انواع مختلف دسته‌بندی مربوط به پرینتر کارت پی وی سی، دسته‌بندی براساس نوع برند آن‌ها است که در این قسمت به معرفی و بیان مزیت‌های معروف‌ترین و بهترین برندهای این نوع از پرینتر می‌پردازیم.

پرینتر کارت پی وی سی فارگو

این شرکت در سال 1974 تاسیس شده است و یکی از شرکت‌ها و برندهای مطرح در حوزه تولید انواع پرینتر و کارت پی وی سی است. کارت‌های چاپ شده با استفاده از پرینتر‌های این شرکت قابلیت خوانش توسط تکنولوژی RFid را دارند و همچنین امکان رمزگزاری جهت افزایش امنیت را نیز دارا هستند که مزیت‌های خوبی به شمار می‌آیند. در قسمت به معرفی یکی از انواع پرینتر این شرکت می‌پردازیم.

 • پرینتر کارت پی وی سی Fargo C50
  این نوع از پرینتر شباهت بسیاری به پرینتر کارت Fargo DTC 1000e دارد، تفاوت فاحش این دو پرینتر در قیمت آن‌ها است که پرینتر C50 از قیمت ارزان‌تری نسبت به پرینتر کارت پی وی سی DTC1000e برخوردار است. این نوع از پرینتر کارت PVC  تنها جهت چاپ یک طرفه مناسب است و امکان استفاده از آن جهت چاپ دوطرفه وجود ندارد.پرینتر کارت Fargo C50  جهت چاپ با استاندارهای اندازه CR80 و CR79 ساخته شده است. اندازه کلی این دستگاه کوچک است و همین کوچکی اندازه به شما امکان می‌دهد تا بتوانید به راحتی از آن بر روی انواع میزهای اداری در دفتر‌های مختلف استفاده کنید.

پرینتر کارت پی وی سی هایتی

این برند از ابتدای سال 2001 مشغول تولید و ساخت پرینترهای کارت پی وی سی مشغول است. برند هایتی، یک برند آسیایی است که دفتر مرکزی آن در کشور تایوان قرار دارد و پرینترهای خودش را در این کشور می‌سازد. این برند دارای انواع پرینترهای مخصوص چاپ تک رو و دو رو، چاپ انبوه و کم است که باعث باز شدن دست مشتری در هنگام خرید می‌گردد. در ادامه به معرفی یک نمونه از پرینتر‌های این شرکت خواهیم پرداخت.

 • پرینتر کارت پی وی سی Hiti CS200
  پرینتر کارت پی وی سی Hiti CS200 یک پرینتر است که تکنولوژی چاپ مستقیم برای چاپ انواع مختلف کارت‌های پرسنلی، تخفیف و دیگر کارت‌ها استفاده می‌کند. ابعاد این پرینتر رومیزی است که به شما امکان استفاده راحت‌تر در ابعاد کوچک را می‌دهد و محدودیت‌های شما در این زمینه را از بین می‌برد.این نوع از پرینتر قابلیت پشتیبانی از حافظه‌ی 64 گیگابایتی را دارد که امکان ذخیره کردن تصاویر و طراحی بر روی پرینتر را به راحتی به شما می‌دهد. سرعت چاپ این پرینتر 140 کارت یک رو در ساعت با استفاده از ریبون مشکی هایتی CS200 و 180 کارت یک رو در ساعت با استفاده از ریبون رنگی و لایه محافظ است. همچنین این پرینتر قابلیت پشتیبانی از انواع کارت‌ها با استاندارد CR80 و قطر بیست و پنج صدم تا یک میلی‌متر را به خوبی دارد.

 

پرینتر کارت پی وی سی EVolice

این برند کارت پی وی سی متعلق به کشور فرانسه است و کار ساخت پرینتر‌های آن در این کشور زیبا و پیشرفته انجام می‌گیرد. این شرکت کار خودش را از سال 1999 آغاز کرده است و به صنعت تولید پرینتر‌های کارت پی وی سی وارد گشته است. کارت‌های چاپ شده با استفاده از پرینتر‌های این شرکت قابلیت هوشمندسازی دارند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند. در ادامه می‌توانید با یکی از انواع پرینتر‌های این شرکت آشنا شوید.

 • پرینتر کارت پی وی سی Evolice Pebble 4
  پرینتر کارت پی وی سی Evolice Pebble 4 یکی دیگر از پرینترهایی است که از تکنولوژی مستقیم، برای چاپ کارت استفاده می‌کند. ابعاد این پرینتر نیز کوچک است و برای قرار گرفتن بر روی انواع میزهای نرمال مناسب است.
  شما می‌توانید با استفاده از ماژول‌های Encoding این پرینتر و اضافه کردن آن، بر روی انواع مختلف کارت‌های چاپ شده با استفاده از این پرینتر کدگذاری و رمز گذاری کنید و از امنیت کارت‌ها اطمینان حاصل نمایید. همچنین اضافه کردن ماژول دو رو زن به این پرینتر کارت، به شما امکان می‌دهد تا بتوانید علاوه بر کارت یک رو، کارت دو رو را نیز با استفاده از پرینتر چاپ کنید و در این زمینه محدودیت نداشته باشید. 

انواع مختلف پرینتر کارت پی وی سی را بشناسید

پرینتر کارت پی وی سی دارای انواع مختلف است که باید قبل از خرید آن را بشناسید تا بتوانید پرینتر مناسب کار خودتان را پیدا کنید و در جایی مناسب هزینه کنید. دسته‌بندی انواع پرینتر براساس تکنولوژی مورد استفاده در آن‌ها، برند و بسیاری موارد دیگر صورت می‌گیرد. در این مقاله انواع مختلف پرینتر کارت پی وی سی براساس تکنولوژی و برند را برای شما توضیح دادیم و موارد مربوط به آن‌ را بیان کردیم تا به آگاهی در این مورد برسید. در قسمت نظرات به ما بگویید که از چه نوع پرینتر و با چه تکنولوژی استفاده می‌کنید؟

 

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست