مقالات آموزشی

راهنمای خرید پرینتر کارت شناسایی

پرینتر کارت شناسایی یک ابزار کلیدی برای سازمان‌های مختلف به شمار می‌رود. با وجود  طیف وسیعی از مدل‌ها و ویژگی‌های ارائه شده، یافتن پرینتر متناسب با نیازهای شما می‌تواند کمی…
ID card printer buying guide
زمان مطالعه : 7 دقیقه

پرینتر کارت شناسایی یک ابزار کلیدی برای سازمان‌های مختلف به شمار می‌رود. با وجود  طیف وسیعی از مدل‌ها و ویژگی‌های ارائه شده، یافتن پرینتر متناسب با نیازهای شما می‌تواند کمی سخت و زمان‌بر باشد؛ به همین دلیل و برای کمک به شما ما یک راهنمای خرید پرینتر کارت شناسایی ساده آماده کرده‌ایم تا راه شما در این زمینه را هموار کنیم و ابهام‌هایتان را از بین ببریم.

مرحله 1: هزینه چاپگر کارت شناسایی چقدر است؟

بسیاری از خریداران در ابتدای کار در مورد قیمت پرینتر کارت پی وی سی شناسایی سوال می‌پرسند؟  جواب این سوال بسته به آنچه در پرینتر کارت شناسایی به دنبال آن هستید، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

How much does an ID printer cost

هنگام در نظر گرفتن هزینه پرینتر کارت پی وی سی شناسایی باید به چه مواردی دقت کنیم؟

پرینترهای یک طرفه مقرون به صرفه‌تر و برای شرکت‌های تازه‌کار و کوچک گزینه مناسب‌تری هستند. با این حال ، اگر شما نیاز به نمایش اطلاعات بیشتر یا افزایش امنیت بصری دارید، می‌توانید با استفاده از پرینتر دو طرفه یا یک پرینتر کارت شناسایی با ماژول های امنیتی بیشتر آن را به خوبی برطرف کنید. سرعت چاپ، ویژگی های امنیتی، کیفیت چاپ و حجم چاپ مورد نیاز شما بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد.

مرحله 2: روی چه نوع کارتی چاپ خواهید کرد؟

قبل از خرید چاپگر کارت شناسایی، خوب است بدانید که چاپ کارت شناسایی را روی چه نوع کارت‌های پی وی سی انجام خواهید دارد. آیا می‌خواهید برای انجام این کار از کارت پی وی سی جوهرافشان استفاده کنید یا می‌خواهید کارت چینی را برای چاپ کارت شناسایی پی وی سی خودتان به کار ببرید. این موضوع را باید مشخص کنید.

چرا انتخاب کارت خام پی وی سی شناسایی اهمیت دارد؟

این نکته مهم است زیرا بسیاری از کارت‌های هوشمند خام حاوی یک تراشه رایانه‌ای کوچک هستند که به سطح کارت لبه بلندی می‌دهد. این بدان معنا است که استفاده از دستگاهی مانند چاپگر مستقیم برای چاپ کارت می‌تواند بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد؛ بنابراین در صورت چاپ روی کارت‌های کنترل دسترسی، باید از یک پرینتر غیرمستقیم یا جوهر افشان استفاده کنید.

مرحله 3: چه نوع چاپگر کارت شناسایی برای کارت شناسایی استفاده می شود؟

پس از تعیین نوع کارت مورد نیاز، گام بعدی این است که تصمیم بگیرید، کدام پرینتر به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند.

برای انتخاب چاپگر مناسب برای خود، مهم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • این که آیا کارت‌های هوشمند برای کنترل دسترسی چاپ می‌کنید یا خیر؟
 • کیفیت تصویر مورد نیاز شما به چه میزان است؟
 • حجم چاپ مورد نیاز شما چقدر است؟
 • سطح امنیت چاپگر و کارت مورد نیاز به چه میزان است؟

انواع مختلفی از چاپگرهای کارت شناسایی موجود است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پرینترهای مستقیم
 • پرینترهای غیرمستقیم
 • پرینترهای جوهرافشان

کدام پرینتر کارت شناسایی برای شما بهتر است؟

پرینترهای مستقیم چاپ کارت شناسایی پی وی سی

پرینترهای مستقیم کارت پی وی سی  به دلیل برخورداری از  قیمت جذاب و سهولت استفاده، محبوب‌ترین نوع پرینتر کارت شناسایی هستند و معمولاً راه حلی برای مبتدیان یا کسانی هستند که نیاز به چاپ در حجم کم دارند. اگر از پرینتر مستقیم چاپ کارت شناسایی پی وی سی برای آماده‌سازی این کارت‌ها استفاده کنید، حاشیه سفید کوچکی روی کارت های شناسایی چاپ شده باقی می‌ماند؛ زیرا هد چاپ برای چاپ روی لبه کارت‌ها طراحی نشده است.

در چه مواردی باید از پرینتر مستقیم استفاده کرد؟

در موارد زیر بهتر است از یک پرینتر مستقیم کارت شناسایی(DTC)  استفاده کنید:

 • کارت شما دارای طرح‌ها، عکس‌ها، آرم‌ها و متن‌های ساده است؛
 • می خواهید هزینه مواد مصرفی مانند ریبون پرینتر را به حداقل برسانید

نحوه کار پرینتر کارت پی وی سی شناسایی چگونه است؟

با استفاده از فرآیندی به نام «تعید رنگ» مستقیماً روی سطح کارت چاپ می‌کند تا سرعت چاپ سریع‌تر و هزینه کمتر برای هر کارت را نسبت به چاپگرهای کارت شناسایی رقیب ارائه دهد.

پرینترهای غیرمستقیم کارت پی وی سی شناسایی

پرینترهای غیرمستقیم به دلیل فرآیند تولید دو مرحله‌ای خودشان، دستگاه‌های چاپ بسیار مؤثرتری نسبت به چاپگرهای مستقیم  هستند. با استفاده از فرآیندی به نام چاپ انتقال معکوس، طرح شما روی پشت یک فیلم شفاف چاپ می‌شود که سپس با استفاده از گرما روی سطح کامل کارت می‌چسبد. پرینترهای غیرمستقیم به دلیل روش چاپ منحصربه‌فرد و فناوریشان، بیشترین توانایی را در چاپ طرح‌های روی کارت‌های شناسایی با سطوح ناهموار دارند.

به طور خلاصه، پرینتر غیرمستقیم، کارت‌های بادوام بیشتری ایجاد می‌کند و به شما امکان می‌دهد روی انواع کارت‌های هوشمند خام چاپ کارت شناسایی را انجام دهید، بدون اینکه آسیبی ایجاد شود.

در چه مواردی از پرینتر غیرمستقیم باید استفاده کرد؟

 • در موقعیت‌های زیر بهتر است که از پرینتر غیرمستقیم برای چاپ کارت شناسایی استفاده کنید:
 • می‌خواهید چاپ را روی کارت با لبه انجام دهید؛
 • کیفیت تصویر بسیار بالا می‌خواهید و به آن اهمیت زیادی می‌دهید؛
 • نیاز به لایه محافظ کارت دارید؛
 • یک کارت شناسایی بادوام می‌خواهید که به مرور زمان از بین نرود

پرینتر کارت جوهر افشان

پرینترهای چاپ کارت شناسایی جوهرافشان دستگاه‌های جدید و به روزی هستند. به لطف استفاده از یک کارتریج ساده به جای نوار پرینتر، استفاده از این پرینترها باعث می‌شود تا  را تا این کار راحت شود. پرینتر کارت پی وی سی شناسایی، با سرعت چاپ بالا و امکان چاپ تعداد بالا در یک مدت زمان کوتاه، حد وسط بین پرینترهای انتقال غیرمستقیم و  مستقیم به حساب می‌آید.

در چه مواردی باید از پرینتر کارت شناسایی جوهرافشان استفاده کرد؟

در موارد زیر استفاده از پرینتر شناسایی حوهرافشان گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد:

 • نیاز به پرینتری با رابط کاربری آسان و مناسب دارید؛
 • می‌خواهید چاپ را روی کارت‌های لبه‌دار انجام دهید؛
 • نیاز به کیفیت تصویر با وضوح بالا دارید؛
 • نیازی به واترمارک هولوگرافیک روی کارت پی وی سی شناسایی دارید؛

مرحله 4: پرینتر یک طرفه یا دو طرفه؟

مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد نیاز به پرینتر یک طرفه یا دو طرفه است. پرینترهای یک طرفه برای چاپ روی صفحه کارت شناسایی طراحی شده‌اند و برای مشاغلی که به دنبال نیاز به امنیت بسیار بالا دارند، مناسب به نظر می‌رسند.

Step 4: Single-sided or dual-sided printer

چرا استفاده از کارت دوطرفه در سال‌های اخیر بیشتر شده است؟

به طور قابل‌توجهی تعداد مشتریان استفاده‌کننده از چاپ دوطرفه در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. چاپ دو طرفه فضای چاپ کارت شما را به طور قابل توجهی  نسبت به زمانی که از چاپگر یک طرفه استفاده می‌کنید، افزایش می‌دهد.  در اکثر پرینترهای ما امکان اضافه‌کردن ماژول دوطرفه به کارت‌ها وجود دارد، تنها کافی است که به ما این موضوع را اطلاع دهید.

مرحله 5: به چه حجمی از کارت نیاز دارید؟

دانستن تعداد تقریبی کارت‌هایی که باید چاپ کنید، چه به صورت روزانه، چه هفتگی یا سالانه، واقعاً مهم است. در اینجا نکات اصلی است که باید هنگام بررسی حجم چاپ کارت در نظر بگیرید را برای شما بیان می‌کنیم:

سرعت چاپ

تمام چاپگرهای کارت شناسایی که ما در حال فروش آن‌ها هستیم، از نظر سرعت بررسی شده‌اند که می‌توانید نتایج آن‌ها را در قسمت مشخصات فنی محصول مشاهده کنید. بسته به مشخصات پرینتر، کارت‌های تمام رنگی را می‌توان بین 12 تا 35 ثانیه چاپ کرد. بدیهی است که چاپ با حجم بالا به سرعت چاپ بالاتری نیاز دارد تا بتواند با تقاضای چاپ مطابقت داشته باشد.

قیف‌های ورودی و خروجی

برخی از پرینترهای که برای خروجی کم حجم طراحی شده‌اند، با دست تغذیه می شوند؛ اما بسیاری از آن‌ها دارای قیف ورودی و خروجی هستند. شما می‌توانید از طریق قیف ورودی کارت خام را وارد کنید و در انتهای پرینتر، یعنی قیف خروجی کارت های چاپ شده را جمع آوری کنید. هرچه قیف‌های شما بزرگ‌تر باشد، می‌توانید بدون نیاز به خالی‌کردن آن‌ها، کارت‌های بیشتری را چاپ کنید.

بازده ریبون پرینتر

این بستگی به نوع نوار چاپگر مورد استفاده شما دارد. به غیر از ماشین های جوهر افشان، همه چاپگرهای کارت شناسایی از ریبون چاپی استفاده می‌کنند. هر چه ریبون بزرگتر باشد، کمتر باید آن را تغییر دهید و در دراز مدت هزینه آن ارزان‌تر خواهد بود. اکثر نوارهای پرینتر بازدهی بین 250 تا 500 کارت دارند.

مرحله 6: الزامات امنیتی موردنیاز برای کارت شناسایی چیست؟

در پایان روز، شما در حال خرید یک چاپگر کارت شناسایی هستید تا سایت، کارکنان و کسب و کار خود را تا حد امکان امن نگه دارید. بنابراین اینکه به چه سطحی از امنیت کارت نیاز دارید، یک نکته کلیدی است. بسته به سازنده ای که انتخاب می کنید، امکان انتخاب ویژگی‌های امنیتی مختلفی را دارد؛ اما باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشید.

جوهر UV

برخی از چاپگرها مجهز به چاپ کارت با استفاده از جوهر UV هستند که فقط در زیر نور خاصی قابل مشاهده است. این کار شناسایی کارت های شبیه‌سازی شده را بسیار آسان‌تر می‌کند. جوهر UV به عنوان بخشی از نوارهای چاپگر منتخب گنجانده شده است، بنابراین مطمئن شوید که پرینتری که انتخاب می‌کنید می‌تواند در صورت نیاز از نوارهای UV استفاده کند.

واترمارک

چاپ واترمارک قابل مشاهده و ایمن روی کارت های شناسایی شما راهی فوق العاده برای افزایش فوری امنیت کارت های شما است. شبیه سازی واترمارک بسیار دشوار است و بسیاری از تولیدکنندگان سیستم های امنیتی واترمارک منحصر به فرد خود را برای کارت‌های چاپ شده ارائه می‌دهند تا بتوانند امنیت کارت‌های خودشان را به خوبی فراهم کنند.

مرحله 7: در مورد گارانتی و پشتیبانی فنی چطور؟

پرینترهای کارت شناسایی که ما عرضه می‌کنیم همگی دارای ضمانت های سازنده بین دو تا پنج سال هستند. تیم پشتیبانی فنی داخلی اختصاصی ما نیز برای کمک به شما برای راه‌اندازی پرینتر آماده است. و همه مدل‌ها با پشتیبانی تلفنی رایگان به فروش می‌رسند.

مرحله 8: در مورد سازگاری نرم افزار چطور؟

بخشی از فرآیند خرید چاپگر کارت که اغلب نادیده گرفته می شود، اطمینان از سازگاری چاپگر کارت شناسایی شما با سیستم عامل رایانه شما است. اکثریت قریب به اتفاق چاپگرها و نرم افزارهای پشتیبانی ما در فرزان کارت آسیا مبتنی بر ویندوز هستند، بنابراین اگر به دستگاهی نیاز دارید که با macOS سازگار باشد، مطمئن شوید که دارای یک درایور Mac است و با سیستم عامل فعلی شما کار می‌کند.

یافتن چاپگر کارت شناسایی مناسب کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد، اما امیدواریم این راهنمای خرید به شما کمک کرده باشد.

پرینتر کارت شناسایی خودتان را تهیه کنید

با توجه به مواردی که بیان کردیم، می‌توانید پرینتر کارت پی وی سی شناسایی خودتان را به راحتی انتخاب کنید و نسبت به تهیه آن اقدام کنید.

برای خرید پرینتر کارت پی وی سی شناسایی می‌توانید به فرزان کارت آسیا مراجعه کنید. تنوع محصولات موجود در فرزان بسیار بالا است و از پشتیبانی بسیار بالایی برخوردار است. در صورت وجود هرگونه سوال نیز می‌توانید از شماره تلفن‌های موجود در سایت استفاده کنید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و سوال‌های خودتان را مطرح کنید.

منبع:

A Helpful Guide to Buying an ID Card Printer

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست