مقالات آموزشی

راهنمای کامل کارت هوشمند نان

هوشمند‌سازی حوزه‌های مفید و کاربردی است و می‌تواند باعث شود تا بسیاری از مشکلات خود به خود و بدون مشکل حل شود. حوزه فروش نان نیز یکی از این زمینه‌ها…
زمان مطالعه : 4 دقیقه

هوشمند‌سازی حوزه‌های مفید و کاربردی است و می‌تواند باعث شود تا بسیاری از مشکلات خود به خود و بدون مشکل حل شود. حوزه فروش نان نیز یکی از این زمینه‌ها است که مشکلات و بی‌نظمی‌های فراوانی در
آن وجود داشت؛ این مشکلات و بی‌نظمی‌ها سبب می‌شد تا آرد در جای درست و برای کاربرد درست استفاده نشود که هم باعث ایجاد ضرر برای دولت می‌شد و هم باعث کاهش میزان آرد یارانه‌ای رسیده به دست نانوای واقعی می‌گشت.

دولت برای رفع این مشکل و جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی از کارت هوشمند نان رونمایی کرد تا بتواند روند تولید و عرضه؛ فروش این حوزه را به طور کامل مکانیزه کند؛ اما کارت هوشمند نان چیست و چه مزیت‌هایی دارد که می‌تواند سبب ساماندهی این حوزه پرکاربرد شود. در ادامه به این دو سوال به طور کامل دقیق پاسخ می‌دهیم تا ابهامی برای شما باقی نماند؛ پس با ما همراه باشید.

کارت هوشمند نان چیست؟

این کارت در واقع به طور دقیق مشخص می‌کند که هرفرد به چه تعداد نان گرفته است تا در آخر روز نهاد توزیع‌کننده بداند که آرد رسیده به دست نانوا در چه زمینه‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این کارت مشخص‌ می‌کند که نانوا چه تعداد نان یارانه‌ای بااستفاده از آرد خودش فروخته است تا دولت ما به تفاوت قیمت آرد آزاد خریداری‌شده توسط نانوا و یارانه‌ای را به او پرداخت کند. به این صورت هم قیمت نان برای مصرف‌کننده تغییر زیادی نکرده است و هم نانوا از نظر مالی دچار ضرر نمی‌شود که مطلوب او به شمار می‌آید.

البته برای کشیدن این کارت‌ها نیز کارتخوان‌های مخصوصی در سطح نانوایی‌های سطح شهر توزیع شده است تا از این نظر نیز مشکلی وجود نداشته باشد. کارت هوشمند نان امکان ذخیره‌سازی اطلاعات شخص دارنده آن را دارد و مانند کارت‌های بانکی قابل شارژ‌کردن است که باعث می‌شود تا کار با آن بسیار راحت و آسان شود.

مزیت‌های استفاده از کارت هوشمند نان چیست؟

مزیت‌های استفاده از کارت هوشمند نان بسیار زیاد است و همین موضوع باعث می‌شود تا دولت مصمم به استفاده از آن باشد؛ در ادامه به معرفی و توضیح برخی از مهم‌ترین مزیت‌های این کارت هوشمند برای شما می‌پردازیم تا در این زمینه به آشنایی کامل برسید و ابهام یا سوال خاصی برایتان باقی نماند.

مشخص‌شدن میزان نان خریداری‌شده توسط هرکس

اولین مزیت استفاده از کارت هومشمند نان که برای همه‌ی مشخص و واضح است؛ امکان تعیین درست و دقیق میزان نان خریداری‌شده توسط مشتری است. قبل از به کارگیری این کارت، نانوا عددی را به صورت تخمینی اعلام می‌کرد که امکان اشتباه در آن بسیار زیاد بود؛ حتی برخی از نانواها نیز وجود داشتند که عدد دروغین اعلام می‌کردند تا بتوانند آرد بیشتری بگیرند و از آن استفاده‌های دیگر کنند که به این صورت هم به ضرر مردم و هم دولت تمام می‌شد.

 

امکان تخصیص درست و دقیق آرد

هنگامی که میزان نان فروخته شده توسط نانوا مشخص باشد؛ می‌توان به طور دقیق فهمید، نانوا چه مقدار از آرد خودش را استفاده کرده است، چه مقدار دارد و به چه مقدار آرد دیگر نیاز دارد؛ به این صورت دولت می‌تواند یارانه نان را در مسیر درست مصرف کند و از قاچاق یا استفاده‌های دیگر از آرد یارانه‌ای جلوگیری کند.

همچنین این کار دست دولت را باز می‌گذارد تا میزان هدررفت بودجه در این حوزه را کم کند و آن را به بخش‌های تولید آرد اختصاص دهد تا مدیران این مجموعه‌ها کیفیت آرد خودشان را روز به روز بالاتر ببرند و ارزش نان مصرفی را نیز افزایش قابل‌توجهی دهند.

جلوگیری از فروش آرد در بازار سیاه

وجود بی‌نظمی در بازار فروش آرد و نان باعث شده بود تا افرادی فرصت را مناسب ببنند و وارد این فضا شوند تا بتوانند کسب درآمد راحت و بی‌دردسری از فروش آرد یارانه‌ای داشته باشند؛ این افراد ابتدا مجوز یک نانوایی را کسب می‌کردند تا بتوانند آرد دریافت کنند؛ سپس میزان کمی از آرد یارانه‌ای را به نان تبدیل می‌کردند و به مردم می‌فروختند و میزان بیشتری را با قیمت آزاد و گزاف در بازار سیاه به فروش می‌رسانند که سود بسیار هنگفتی برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

اما ظهور کارت هوشمند نان باعث می‌شود تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود و دیگر در آینده شاهد فروش آرد با قیمت گزاف در بازار سیاه نباشیم که مطلوب دولت، نانواهای اصیل و مردم مصرف‌کننده است.

ایجاد فضای رقابتی میان نانوایی و افزایش کیفیت نان مصرفی

نانواها آرد را به قیمت آزاد می‌خرند و با قیمت یارانه‌ای به مردم می‌فروشند. مردم نانی را می‌خرند که کیفیت داشته باشد؛ همین موضوع سبب می‌شود تا نانواها مجبور به افزایش کیفیت نان تولیدی توسط خودشان شوند؛ زیرا در صورتی که مردم نان پخته‌شده توسط آن‌ها را نخرند؛ عملا یارانه‌ای نیز به آن‌ها تعلق نخواهد گرفت و این افراد دچار ضرر مالی هنگفتی می‌شوند که به هیچ عنوان مطلوب آن‌ها به شمار نمی‌آید.

باعث افزایش درآمد نانواهای باکیفیت بالا می‌شود

در سطح شهر نانوایی‌هایی وجود دارند که پخت این محصول مصرفی مردم را با کیفیت بسیار بالایی انجام می‌دهند و همواره مشتری خودشان را دارند. ظهور کارت هوشمند نان کمک می‌کند تا این نانوایی‌ها بیشتر شناخته شوند و از دیگر نقاط شهر نیز برای خرید به این نانوایی مراجعه کنند و خود به خود درآمد و میزان سود صاحبان این مرکزها به طور عمده افزایش یابد که باعث ترغیب دیگر نانوها به تولید محصول باکیفیت و درجه یک نیز می‌گردد و این فرهنگ را جا می‌اندازد.

کارت هوشمند نان را به طور کامل بشناسید

کارت هوشمند ابزاری است که به ساماندهی بازار فروش آرد و نان مصرفی مردم کمک زیادی می‌کند و کمک می‌کند تا این حوزه از بی‌نظمی خودش خارج شود، کیفیت نان مصرفی رسیده به دست مردم افزایش یابد و درآمدهای نانواهایی باکیفیت نیز خود به خود افزایش یابد که باعث ایجاد یک سود و منفعت پایدار برای دولت، مردم و نانواها می‌گردد و از بروز مشکلات جلوگیری می‌کند.

ما در فرزان کارت چاپ کارت هوشمند نان را باکیفیت بالا و زمان کم به انجام می‌رسانیم تا بتوانیم به پیشبرد هرچه بیشتر این کار کمک کنیم و موانع موجود بر سر راه آن را نیز به خوبی برطرف کنیم.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست