مقالات آموزشی

چاپ داده های متغیر چیست و چه کاربردی در چاپ کارت‌های پی وی سی دارد؟

چاپ داده های متغیر  یا VDP، یک فناوری چاپ دیجیتال مدرن است که امکان شخصی‌سازی هر قطعه چاپ‌شده روی کارت پی وی سی را در میان تعداد زیادی کارت در…
What is variable data printing and what is its use
زمان مطالعه : 7 دقیقه

چاپ داده های متغیر  یا VDP، یک فناوری چاپ دیجیتال مدرن است که امکان شخصی‌سازی هر قطعه چاپ‌شده روی کارت پی وی سی را در میان تعداد زیادی کارت در حال چاپ فراهم می‌کند. اسامی، پیام ها، تصاویر و لوگوها را می‌توان از یک قطعه چاپ شده به قطعه دیگر بدون مشکل خاصی در فرآیند چاپ تغییر داد. با چاپ داده های متغیر، تقریباً تمام جنبه های یک قطعه چاپی را می توان برای رفع نیازهای متفاوت کارفرماهای مختلف تغییر دارد.

متغیرهای قابل تنظیم در هنگام استفاده از چاپ داده‌های متغییر شامل موارد زیر می‌گردد:

 • نام ها تصاویر
 • کدهای QR و URL ها؛
 • لوگوها و مکان برچسب‌ها و رنگ‌ها؛
 • پیشنهادات ویژه و تبلیغات؛
 • سابقه خرید؛

به جای اتخاذ رویکردی یکسان برای بازاریابی، چاپ داده‌های متغیر به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا بازاریابی در مورد افراد مختلف را به صورت شخصی‌سازی انجام دهند که باعث می‌شود تا بازدهی بالاتری داشته باشد. همچنین این موضوع در افزایش آگاهی از برند، وفاداری مشتری و فروش بسیار مؤثر است.

این موضوع دلیل آن است که  93 درصد از کسب و کارها پس از اجرای یک استراتژی شخصی‌سازی پیشرفته، افزایش درآمد خود را گزارش می‌دهند. آیا آماده‌ هستید تا از قدرت شخصی‌سازی با چاپ داده‌های متغیر استفاده کنید؟

در ادامه تمامی موارد لازم در مورد چاپ داده‌های متغیر را برای شما بیان می‌کنیم و توضیحات لازم پیرامون آن را بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

مزیت چاپ داده متغییر چیست؟

What is the advantage of variable data printing

چاپ داده متغیر (Variable Data Printing) یک فناوری چاپ است که به شما امکان می‌دهد تا داده‌های فردی و متغیر را در هنگام چاپ به استفاده برسانید، به عنوان مثال، اطلاعات شخصی، تصاویر، یا داده‌های مخصوص به هر فرد خاصی را روی کارت شناسایی پی وی سی مربوط به او چاپ کنید. این روش امکان چاپ سفارشی و شخصی‌سازی بیشتری را فراهم می‌کند و استفاده از آن و پرینترهای چاپ داده متغیر  می‌تواند مزیت‌های زیر را برای افراد و شما به همراه داشته باشد:

1. امکان چاپ داده‌ها در مکان‌های مختلف

قابل حمل بودن چاپگرهای داده‌های متغییر به این معنی است که می توانید داده های متغیر را در هر کجا که نیاز است چاپ کنید. چه در مکان تولیدی باشید، چه در انبار یا بیرون از زمین، شما می‌توانید این چاپگرها را به هر جایی که می‌روید، به همراه خودتان ببرید.

 2. مقرون به صرفه‌بودن

در مقایسه با روش‌های چاپ سنتی مانند لیبل یا بسته‌بندی از پیش چاپ شده، چاپگرهای جوهرافشان داده متغییر راه حلی مقرون به صرفه هستند. با چاپ تنها مواردی که در لحظه نیاز به آن نیاز دارید، در مصرف مواد صرفه‌جویی می‌کنید و ضایعات این کار به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند.

 3. صرفه‌جویی در زمان

چاپگرهای چاپ داده متغییر قابل حمل می‌توانند داده‌های متغیر را به سرعت و راحتی بالا چاپ کنند. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید در زمان خودتان صرفه جویی کنید که به ویژه در صنایع با حجم تولید بالا و برنامه های فشرده بسیار مهم است.

4. شخصی‌سازی بیشتر

از طریق VDP، می‌توانید به راحتی اطلاعات فردی مانند نام، آدرس، عکس و بسیاری موارد دیگر را روی هر چیزی به ویژه کارت‌های پی وی سی چاپ کنید و از این جهت با مشکل خاصی روبه‌رو نخواهید شد. این امر می‌تواند جلب توجه بیشتر مخاطبان و افزایش وفاداری آن‌ها را برای شما فراهم کند که موضوع بسیار مهمی به نظر می‌رسد.

5. افزایش نرخ پاسخ‌گویی

با شخصی‌سازی داده‌ها برای هر فرد، احتمال بالاتری وجود دارد که افراد به پیام شما واکنش نشان دهند و اقدام کنند که باعث بازدهی تبلیغات مختلف شما روی کارت‌های ویزیت و تبلیغات پی وی سی می‌گردد و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

6. کاهش هدررفت منابع

چاپ داده متغیر اجازه می‌دهد که فقط مقداری داده مورد نیاز برای هر چاپ خاص چاپ شود. این باعث کاهش هدررفت کاغذ، جوهر و دیگر منابع مورد نیاز برای چاپ می‌شود. این موضوع در کاهش هزینه‌ها و کمک به محیط زیست نیز اهمیت زیادی دارد و به آن نیز کمک بسیار زیادی می‌کند که مزیت مهمی به شمار می‌آید.

7. انعطاف‌پذیری بیشتر

این فناوری به شما امکان می‌دهد تا به راحتی تغییرات را در زمان چاپ اعمال کنید. به عنوان مثال، اگر نیاز به اصلاح یا به‌روزرسانی داده‌ها برای هر کارت وجود داشت، می‌توانید بدون نیاز به چاپ دوباره کلیه محتوا این کار را انجام دهید.

چاپ داده متغیر به کسب و کارها کمک می‌کند تا روابط با مشتریان را بهبود بخشند و به سفارشی‌سازی بیشتر و بهینه‌سازی فرآیندهای چاپ کمک می‌کند.

چاپ داده های متغیر به چه صورتی است؟

با استفاده از اطلاعات مشتری بالقوه یا مشتری که قبلاً در CRM خود دارید، می‌توانید چاپ داده‌های متغییر را به راحتی انجام دهید. یک دستگاه پرینتر داده‌های متغییر پیشرفته داده ها از این داده‌ها استفاده می‌کند و به صورت شخصی‌سازی آن‌ها را در مکان‌های مخصوص به خودشان قرار می‌دهد. صدها هزار قطعه چاپی را می توان با محتوای خاص برای افراد مختلف چاپ کرد. این کار نیز در مدت زمان قبلی انجام می‌شود و زمانی بیشتری برای انجام این کار نیاز نیست که مزیت بسیار مهمی به شمار می‌آید.

How to print variable data

در بخش بعدی می‌توانید ببینید که چگونه از چاپ داده‌های متغییر در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود تا کارت‌های پی وی سی و دیگر موارد شخصی‌سازی آماده‌سازی شود. پس تا انتهای بخش همراه ما باشید.

کاربرد چاپ داده های متغیر

از آنجایی که 84 درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند که از کسب‌وکارهایی خرید کنند که با آن‌ها مانند یک فرد  خاص رفتار می‌کنند، چاپ داده‌های متغییر کاربرد بسیار زیادی خواهد یافت. چاپ داده‌های متغیر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شخصی‌سازی کارت‌ها و استفاده از این مزیت به شمار می‌آید.

در اینجا برای شما بیان می‌کنیم که چگونه مشاغل در طیف گسترده ای از صنایع از چاپ داده های متغیر برای شخصی‌سازی سفر مشتری و ایجاد درآمد بیشتر استفاده می‌کنند.

یادآوری خدمات در خدمات خانگی و صنایع خودروسازی

 • قالیشویی‌ها از چاپ داده‌های متغیر برای تعامل مجدد با مشتریانی که نیاز به شستن قالی‌های خودشان دارند، استفاده می کنند. با تقسیم‌بندی داده‌ها بر اساس مشتریانی که در دو سال گذشته فرش خود را تمیز نکرده‌اند، می‌توانند با پیشنهاد ویژه بر اساس آخرین تاریخ خدمات مشتری، آن‌ها را برای شستن دوباره قالی‌های خودشان دعوت کنند و از این تغییر درآمد خودشان را به طور قابل‌توجهی بهبود دهند.
 • نمایندگی های خودرو از چاپ داده های متغیر استفاده می کنند تا به مشتریان یادآوری کنند که زمان سالانه تعمیر و نگهداری خودروهای خریداری‌شده توسط آن‌ها وجود دارد و باید برای انجام این کار به تعمیرگاه یا نمایندگی خودروی موردنظر مراجعه کنند. آن‌ها به برند، مدل و مسافت پیموده‌شده قبلی مشتری اشاره می کنند و به این صورت می‌توانند افراد را به مراجعه دوباره برای دریافت خدمات ترغیب کنند. همچنین این دعوت، می‌تواند فرصتی برای فروش جدیدترین مدل خودروی فعلی به مشتریان قدیمی نیز باشد که باعث افزایش درآمد نمایندگی نیز می‌گردد.

فروش متقابل و بالا برای تجارت الکترونیک و هتل های زنجیره‌ای

 • نمایندگی‌های خودرو تنها نمایندگی‌هایی نیستند که از چاپ داده‌های متغیر برای فروش بیشتر استفاده می‌کنند. خرده فروشان آنلاین از چاپ داده‌های متغیر برای توصیه محصولات مختلف خودشان استفاده می‌کنند که برای مشتری مفید خواهد بود. به عنوان مثال، اگر مشتری مجموعه‌ای از کابینت‌های ناتمام را خریداری کرده باشد آماده است که  به او پیشنهادات ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌اش بدهید.
 • هتل‌های زنجیره‌ای، با استفاده از این ویژگی به افراد امکان می‌دهند تا بتوانند در شبکه‌های اجتماعی پست‌های شخصی‌سازی در مورد هتل موردنظر بگذارند. همچنین این هتل‌ها می‌توانند با انجام این کار برای املاک که امکانات و تجربیات مشابهی را ارائه می دهند، تبلیغات ارسال می‌کنند. تبلیغات را می توان بر‌اساس ویژگی‌های دسته‌های مخاطبان ، مانند تبلیغ اقامت در اواسط هفته برای سالمندان و بسته های تعطیلات تابستانی برای خانواده ها نیز تنظیم کرد.

حفظ مشتری برای فروشگاه‌های اینترنتی

 • رها شدن سبد خرید می‌تواند خرده فروشان آنلاین را آزار دهد. از آنجایی که اکثر خرده‌فروشی دارای فرآیند پرداخت چند مرحله ای هستند، داده‌های متغییر می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا بتوانند این افراد را به تکمیل خرید خودشان ترغیب کنند. همچنین می‌توانند برای آن‌ها کد تخفیف شخصی‌سازی ارسال کنند.

اهمیت داده ها در چاپ داده های متغیر

از آنجایی که چاپ داده های متغیر به داده ها وابسته است، برای کسب و کارها حفظ داده های تمیز و دقیق بسیار مهم است. علاوه بر حفظ داده های تمیز، مهم است که سعی کنید تا حد امکان اطلاعات را از مشتریان بالقوه و مشتریان جمع آوری کنید.

افزودن نام کوچک گیرنده به یک پست مستقیم می تواند نرخ پاسخ را تا 135% افزایش دهد، چاپ متغیر داده به کسب و کارها امکان شخصی سازی بسیار بیشتری را می دهد. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کتابخانه داده‌های خودشان را به راحتی تمیز کنند تا بتوانند آسان‌تر از آن‌ها استفاده کنند. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند متوجه شوند که آیا فرصتی برای درخواست اطلاعات بیشتر با استفاده از نظرسنجی‌ها، ارزیابی‌ها برای جمع آوری داده ها وجود دارد. این فرصت‌ها را می‌تواند در این چهار دسته زیر قرار داد:

 • داده های جغرافیایی

تصاویری از منطقه، محله، جامعه یا خیابانی که گیرنده در آن زندگی می کنند، را اضافه کنید.

 • اطلاعات جمعیتی

محتوا را بر‌اساس سن، قومیت، جنسیت یا شغل گیرندگان تنظیم کنید.

 • داده های رفتاری

به خریدهای اخیر یا فروش متقابل بر اساس اولویت ها اشاره کنید.

 • داده‌های روان‌شناختی

محتوا را به نحوی تنظیم کنید تا بتوانید ارزش ارائه‌شده توسط کسب و کار خودتان را به خوبی بیان کنید.

چاپ متغیر داده با فرزان کارت آسیا

هدف فرزان کارت آسیا  کمک به کسب و کارهای مختلف برای به حداکثر رساندن ROI بازاریابی خود از طریق شخصی‌سازی، افزایش سرعت حرکت در بازارهای مختلف و استراتژی های بازاریابی مبتنی بر داده تخصص است که در این زمینه تخصص زیادی نیز دارد.

فناوری، زیرساخت و دهه‌ها تجربه ما به ما اجازه می‌دهد تا قدرت چاپ داده‌های متغیر را به خوبی انجام دهیم و هر نقطه تماس سفر مشتری را در کسب و کار شما شخصی‌سازی کنیم. همچنین قیمت فرزان کارت آسیا نسبت به دیگر فروشگاه‌های دیگر مقرون به صرفه‌تر و مناسب‌تر است و به همین دلیل شما می‌توانید با مراجعه به این فروشگاه در هزینه‌های خودتان صرفه‌جوی کنید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که برای چاپ داده‌های متغیر روی کارت‌های مختلف خودتان به فرزان کارت آسیا مراجعه کنید و از آن غافل نشوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و سوال‌های خودتان را مطرح کنید.

منبع:

WHAT IS VARIABLE DATA PRINTING?

Printing Variable Data with Handheld Inkjet Printers: A Versatile Solution

 

 

 

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست