1. خانه
  2. بدون دسته‌بندی
  3. بارکد هولوگرام

بارکد هولوگرام

این محصول را به اشتراک بگذارید

همه‌ی ما می‌توانیم به سادگی بارکد هولوگرام را در زیر تمامی کالاهای معتبر ببینیم و آن را به درستی تشخیص دهیم. زیرا شامل یکسری کد به شکل میله در پس‌زمینه…

همه‌ی ما می‌توانیم به سادگی بارکد هولوگرام را در زیر تمامی کالاهای معتبر ببینیم و آن را به درستی تشخیص دهیم. زیرا شامل یکسری کد به شکل میله در پس‌زمینه سفید است که ظاهر مناسبی برای مشاهده دارد. اما به راستی بارکد هولوگرام چیست، چه مزیت‌هایی دارد و کاربرد آن در چه جاهایی است.

این موارد سوالاتی هستند که در مورد این نشانه وجود دارد. در ادامه سعی می‌کنیم، به طور مختصر و کاربردی به آن‌ها پاسخ دهیم و ابهام شما در این زمینه را از بین ببریم.

تعریف دقیق بارکد هولوگرام چیست؟

بارکد هولوگرامی، در واقع برچسب یا علامتی است که به شما اصالت کالای موردنظر را نشان می‌دهد. اگر شما در بازار کالایی را مشاهده کردید و آن محصول این برچسب را نداشت، باید در اصل‌بودنش شک کنید و به سادگی خرید این کالا را انجام ندهید. زیرا امکان دارد تا کالای جعلی به جای محصول اصلی به شما فروخته شود و عملا پولتان هدر برود.

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، این برچسب یکسری کدهی میله‌ای شکل دارد و دارای پس زمینه‌ی سفیدی است. برای خواندن این بارکدها کافی است تا اسکنر موبایل خودتان را روشن کنید. پس از روشن‌کردن باید آن را رو‌به‌روی بارکد بگیرید تا آن را شناسایی کند و اطلاعات محصول را برای شما به نمایش بگذارد. به این صورت می‌توانید بفهمید آیا اطلاعات حک‌شده بر‌روی آن درست است یا به دروغ نوشته شده است.

انواع بارکد هولوگرام چیست؟

بارکد نیز مانند دیگر برچسب‌ها، انواعی دارد که در این قسمت به معرفی و شرح مختصرشان می‌پردازیم.

What are the types of hologram barcodes?

بارکد هولوگرام ساده

نوعی از بارکد هولوگرام است که طرحی ساده دارد و به آسانی قابل چاپ است.

بارکد هولوگرام از قبل آماده

این نوع از بارکدها در طرح‌ها و سایزهای متفاوت از قبل چاپ‌ شده‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را خرید کنید و بر‌روی هرچیزی که خواستید آن‌ها را بچسبانید. به طور معمول از آن‌ها در انبارهای کالا شرکت‌ها استفاده می‌شود تا بتوان انواع کالاها را دسته‌بندی و جدا کرد.

بارکد هولوگرام چاپ‌شده بر‌روی محصول

سومین و آخرین نوع بارکد هولوگرام، نوعی است که به طور مخصوص برای هرکالا یا محصول چاپ می‌شود و بر‌روی آن قرار داده می‌شود. از این نوع بارکد هولوگرام به طور معمول برای کالاهایی موجود در بازار استفاده می‌شود تا بتوان اعتما مخاطب را بیشتر جلب کرد.

بارکد هولوگرام چه مزیت‌هایی دارد؟

در این قسمت ویژگی‌های اصلی بارکد هولوگرام را برای شما بیان می‌کنیم تا آن‌ها را بشناسیذ.

امکان کپی‌کردن کدها وجود ندارد

یکی از ویژگی‌های مهم بارکد هولوگرام این است که هیچ‌کس نمی‌تواند کدهای آن را با‌استفاده از دستگاه اسکنر کپی کند و اقدام به تقلب و کلاه‌برداری در این زمینه کند. این موضوع کمک می‌کند تا امنیت این برچسب بالا باشد و کسی نتواند آن را به سادگی دور بزند.

امکان جابه‌جایی بارکد هولوگرام از محلی به محل دیگر وجود ندارد

بسیاری از کلاه‌برداران سعی می‌کنند تا جابه‌جایی عناصر حیاتی یک محصول، آن را کپی کنند و مشتری موردنظر را در هنگام خرید، با‌استفاده از این روش دور بزنند. آن‌ها برای بارکد هولوگرام نمی‌توانند از این روش استفاده کنند، زیرا امکان جابه‌جایی این برچسب از محلی به محلی دیگر وجود ندارد. این به شما می‌گوید که هر محصول دارای بارکد هولوگرام به طور قطع اصل است و هیچ شکی در آن وجود ندارد.

تولید بارکد هولوگرام در طرح و سایزهای مختلف صورت می‌گیرد

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنند، بارکد هولوگرام دارای یک سایز و طرح است، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. زیرا در هنگام تولید و چاپ بارکد هولوگرام، امکان استفاده از طرح و سایزهای متفاوتی وجود دارد و در این زمینه هیچ محدودیتی موجود نیست.

امکان استفاده از کلمات و عددهای بسیار ریزی بر‌روی بارکد هولوگرام وجود دارد

یکی از روش‌های منحصر‌ به فرد کردن یک برچسب، استفاده از کلمات یا عددهای خاص بر‌روی آن است که این امکان بر‌روی بارکد هولوگرام وجود دارد و می‌توانید از آن برای بالا بردن امنیت آن استفاده کنید.

کاربرد بارکرد هولوگرام چیست؟

پس از اینکه با مزیت‌ها، تعریف و انواع بارکد هولوگرام آشنا شدید، باید به کاربرد آن به صورت تیتروار بپردازیم. پس همراه ما باشید تا نسبت به این کاربردها آشنا شوید.

  • امکان شمارش آیتم‌های موجود در انبار کالای شرکت‌های مختلف
  • فراهم‌کردن شرایط مناسبی برای حذف و اضافه‌کردن کالاهای مختلف موجود در شرکت
  • امکان منحصر به فرد‌کردن کارت‌های چاپ‌شده سازمان، شرکت یا ارگان رسمی
  • شناسایی سریع کالاهای موجود در بازار مصرفی
  • امکان فراهم‌کردن شرایط گزارش‌دهی راحت‌تر و آسان‌تر برای کارمندان شرکت

چاپ بارکد هولوگرام چگونه صورت می‌گیرد؟

اما یکی از سوالات موجود در ذهن خیلی از افراد این است که چاپ بارکد هولوگرام چگونه صورت می‌گیرد و برای انجام آن به چه چیزهایی نیاز است. جهت انجام این کار شما نیاز به بارکد هولوگرامی دارید. اما باید دقت کنید که چاپ این لیبل آسان نیست و باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد. همچنین قبل از چاپ این برچسب باید به طور دقیق تحقیق شود، زیرا امکان چاپ بارکد هولوگرام نادرست بر‌روی کالای شما وجود دارد که می‌تواند ضررزننده باشد.

بارکد هولوگرام؛ برچسب منحصر به فرد‌کننده

استفاده از بارکد هولوگرام می‌تواند کالاها، کارت‌ها و هر دارایی دیگر را منحصر به فرد کند و همچنین کمک کند تا بتوانید به مشتری خودتان از اصل‌بودن کالاهای موجود اطمینان کامل دهید، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، برای تهیه آن اقدام کنید.

شما می‌توانید برای چاپ بارکد هولوگرام منحصر به فرد به سایت ما مراجعه کنید و یا با‌شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان با شما صحبت کنند و به سوال‌هایتان پاسخ دقیق و کامل دهند.

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست