تگ دیسکی مایفر

این محصول را به اشتراک بگذارید

معرفی تگ دیسکی مایفر را با آشنایی در مورد فناوری به کار گرفته شده در آن که فناوری RFID است، آغاز می‌کنیم. RFID به مجموعه‌ایی از فناوری‌ها گفته می‌شود که…

معرفی تگ دیسکی مایفر را با آشنایی در مورد فناوری به کار گرفته شده در آن که فناوری RFID است، آغاز می‌کنیم.

RFID به مجموعه‌ایی از فناوری‌ها گفته می‌شود که شامل دو جز اصلی یعنی کدخوان و لیبل‌ها یا کارت‌ها است. برای برقراری ارتباط میان این دو از امواج رادیویی و مغناطیسی استفاده می‌شود. در این فناوری نیاز به ارتباط فیزیکی بین کدخوان و کارت یا لیبل وجود ندارد و بنا به نوع کارت و کدخوان، کاربر می‌تواند از فاصله ‌های مختلف به شناسایی اطلاعات بپردازد.

یکی از زیر مجموعه‌های فناوری RFID تگ‌های دیسکی هستند. این تگ‌ها برای استفاده‌های خاص و با مقاومت فیزیکی بالا طراحی و ساخته شده‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا با ویژگی‌ها و کاربرد‌های این نوع از تگ بیشتر آشنا شوید.

ویژگی‌های تگ دیسکی مایفر

 • نحوه برقراری ارتباط
  تگ دیسکی مایفر با مجهز بودن به یک مدار مفناطیسی، توانایی برقراری ارتباط با کد خوان را دارد. کاربر می‌تواند با نزدیک کردن کد خوان به تگ دیسکی میدان مغناطیسی آن را فعال کند و اطلاعات موجود در تگ را شناسایی و برداشت کند.
 • مقاومت فیزیکی بالا
  در طراحی و ساخت این تگ میدان مغناطیسی به کار رفته توسط پوشش بیرونی به طور کامل از شرایط محیطی محافظت می‌شود، تا علاوه بر افزایش طول عمر تگ دیسکی، اطمینان خاطر را برای کاربر خود به وجود بیاورد.
  جنس بدنه این تگ در بیشتر موارد از ABS است که بسیار مقاوم و قابل اعتماد است. ABS به کار رفته در این تگ باعث شده تا تگ دیسکی مایفر تا حد زیادی ضد آب باشد.
 • دارای امکان READ & WRITE
  تگ دیسکی مایفر با دارا بودن ویرایش اطلاعات و یا وارد کردن اطلاعات جدید، از دیگر انواع تگ‌ها متمایز شده است. کاربر می‌تواند اطلاعات موجود در این تگ را به طور کامل پاک و اطلاعات جدیدی را وارد تگ کند. این قابلیت تگ دیسکی مایفر را از نظر اقتصادی نیز به صرفه کرده است، چرا که نیاز به خرید تگ جدید را تا حد زیادی از بین می برد.

کاربرد‌ تگ دیسکی مایفر

شکل و جنس کلی این تگ به گونه انتخاب شده است تا مقاومت فیزیکی بالایی را به همراه داشته باشد. به طور عمده از این تگ در محل‌هایی استفاده می‌شود که احتمال شکستگی و یا پارگی دیگر انواع تگ وجود داشته باشد و یا شرایط محیطی برای استفاده از دیگر انواع تگ مانند تگ شیشه‌ایی یا کاغذی، مناسب نباشد.

سایر محصولات مرتبط

فهرست