1. خانه
  2. تگ RFid
  3. تگ طلا و جواهر آلات

تگ طلا و جواهر آلات

این محصول را به اشتراک بگذارید

تگ طلا و جواهر آلات    تگ طلا و جواهر آلات یکی از انواع تگ‌های rfid است که با فرکانس امواج مغناطیسی متوسط کار می‌کند و به عنوان دزدگیر برای…

تگ طلا و جواهر آلات

 

 تگ طلا و جواهر آلات یکی از انواع تگ‌های rfid است که با فرکانس امواج مغناطیسی متوسط کار می‌کند و به عنوان دزدگیر برای ردیابی و پیگیری طلا و جواهر آلات از آن استفاده می‌کنند. تگ‌های طلا و جواهرات دو نوع هستند؛ این نوع تگ را از نظر تعداد دفعات استفاده می‌توان به دو نوع تقسیم کرد.یک نوع آن‌ها از لحاظ شکل ظاهری، مستطیل و در ابعاد بسیار کوچک هستند که در یک سمت باریک‌تر می‌باشند. علت استفاده از این تگ‌ها، ابعاد و اندازه کوچک ‌آن‌ها است که باعث زیباتر دیده شدن ظاهر طلا و جواهر آلات می‌شود که چند بار مصرف هستند. نوع دیگر، برچسب است. یک برچسب بزرگ یا کوچک که تراشه rfid دارد و با دستگاه فرستنده یا گیرنده با امواج رادیوفرکانسی ارتباط برقرار می‌کند که یک بار مصرف می‌باشند. در ادامه هر دو نوع این تگ‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 

تگ طلا و جواهر آلات چند بار مصرف

 

استفاده از تگ‌های دزدگیر طلا و جواهر در طلا فروشی‌ها ضروری و الزامی است؛ زیرا دزدیده شدن یک قطعه طلا می‌تواند ضربه مالی محکمی به صاحب فروشگاه وارد کند. عملکرد این تگ چند بار مصرف به این صورت است که پس از فروش یک قطعه طلا، تگی که به آن وصل است را می‌توان از آن جدا کرد و مجددا برای قطعات جدید استفاده کرد و اطلاعات قطعه طلای جدید را به آن اختصاص داد. شکل ظاهری این نوع تگ‌ها بدین گونه است که در انتهای این تگ، یک سوراخ وجود دارد که می‌توان به راحتی این تگ را از قطعه طلای مدنظر آویزان کرد.

این مدل تگ چند بار مصرف، بر اساس امواج AM کار می‌کنند. برای این نوع تگ‌ها باید از گیت‌های AM نیز استفاده شود. این گیت‌ها، تنها گیت‌هایی هستند که در مقابل فلزات و آلیاژها از خود واکنش نشان می‌دهند. اگر یکی از قطعات طلا که دارای تگ است، از فروشگاه خارج شود، سنسورهای گیت، تگ را شناسایی می‌کند و توسط پیغام هشدار صاحب فروشگاه را مطلع می‌سازد.

 

تگ طلا و جواهر آلات یک بار مصرف

تگ طلا و جواهر آلات یک بار مصرف، به صورت یک برچسب بزرگ یا کوچک هستند که تراشه rfid دارند و با دستگاه فرستنده یا گیرنده با امواج رادیوفرکانسی ارتباط برقرار می‌کنند. این تگ‌ها که به صورت برچسب هستند، غیر فعال بوده و به سیستم تغذیه و سیستم پشتیبانی نیازی ندارند. برای فعال شدن به فرکانس‌های منبع فرستنده نیاز دارند. همانطور که گفتیم، این تگ‌ها حاوی تراشه rfid هستند بنابراین با امواج رادیو فرکانسی با فرکانس خیلی بالا سر و کار دارند. با فرستادن و گرفتن امواج رادیو فرکانسی بین تگ و دستگاه فرستنده، این تگ فعال شده و منجر به شناسایی  و ردیابی قطعه طلا مدنظر می‌شود.

 

مشخصات فنی تگ طلا و جواهر آلات یک بار مصرف

جنس کاغذ، مقوا یا مواد پلیمری نازک
محدوده فرکانس 860 تا 960 مگا هرتز
تراشه تراشه rfid از نوع Passive
محدوده فاصله برای خواندن اطلاعات 2 تا 12 متر
محدوده فاصله برای نوشتن اطلاعات 0 تا 2 متر
محدوده دمایی 20- تا 75 درجه سانتی گراد
محدوده تحمل رطوبت تا 85 درصد

 

استفاده از تگ‌ طلا و جواهر آلات مزایای زیادی دارد. مثلا استفاده از این تگ‌ها امنیت بالای فروشگاه را تضمین می‌کند. امکان هک شدن این نوع تگ‌ها و لو رفتن اطلاعات تقریبا صفر است، همچنین در فروشگاه‌هایی که میزان فروش بالایی دارند، سرعت انتقال اطلاعات این تگ‌ها بسیار زیاد است. اما این تگ‌ها معایبی نیز دارند. اولین عیب آن، یک بار مصرف بودن آن‌ها است. اختصاصی نبودن این نوع تگ‌ها نیز عیب دوم آن‌ها است. به بیان ساده‌تر یعنی اطلاعات درج شده روی این تگ‌ها یکسان است و امکان تشخیص مدل و نوع کالا توسط دستگاه گیرنده بسیار کم است.

 

قیمت تگ طلا و جواهر آلات

قیمت تگ‌های rfid به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهمترین این عوامل، قیمت و نوسانات ارز و دلار است. تحریم بودن کشورمان و دسترسی نداشتن به بازار جهانی باعث مدام تغییر کردن قیمت تگ طلا و جواهر آلات شده است. کارشناسان فروش و مشاوران پیشگامان آسیا می‌توانند اطلاعات تخصصی در مورد تگ و همینطور قیمت آن در اختیار شما قرار دهند. با ما تماس بگیرید.

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست