تگ میله‌ای

این محصول را به اشتراک بگذارید

تگ میله‌ای تگ‌های rfid با فرکانس UHF انواع مختلفی دارند. یکی از انواع تگ‌های rfid، تگ میله‌ای است که به صورت نواری ساخته شده و به کمک برچسب به سطوح…

تگ میله‌ای

تگ‌های rfid با فرکانس UHF انواع مختلفی دارند. یکی از انواع تگ‌های rfid، تگ میله‌ای است که به صورت نواری ساخته شده و به کمک برچسب به سطوح مختلف می‌چسبند. از تگ‌ میله‌ای برای کنترل، ردیابی و پیگیری کالاهای داخل انبار و محصولات مختلف استفاده می‌شود.

 

تگ میله‌ای UHF چیست؟

تگ میله‌ای UHF همانند سایر مدل‌های تگ rfid غیر فعال است. یعنی برای فعال شدن به رد و بدن شدن امواج رادیو فرکانسی بین تگ و آنتن دستگاه خواننده نیاز دارد. این تکنولوژی ( تکنولوژی rfid) همان ارتباط برد بلند است که این قابلیت را به این تگ می‌دهد تا به باتری نیازی نداشته باشد و طول عمر مفید آن افزایش یابد.  تگ میله‌ای UHF به صورت شکل‌های متفاوتی وجود دارد که پرکاربردترین و متداول‌ترین شکل آن، نوع برچسبی آن است. این نوارهای چسبناک را روی سطوح مختلف می‌چسبانند و بعد از آن می‌توانند اطلاعات کالا را ردیابی کنند. همانطور که قبلا نیز گفتیم، به خاطر تکنولوژی rfid به کار رفته در تگ میله‌ای UHF، اطلاعات باید توسط دستگاه گیرنده و فرستنده یا دستگاه خواننده rfid از دو طرف، یعنی هم از تگ و هم از دستگاه خواننده، دریافت شود.

این نوع تگ در دو بخش متفاوت کاربرد دارند.

  1. کنترل و دسترسی: ورود و خروج و وضعیت کالا در انبار یا تردد ماشین‌ها را بررسی می‌کند.
  2. ثبت ورود و خروج کالا یا تردد خودرو: می‌توان آمار لحظه‌ای از ورود و خروج کالا یا ماشین‌های موجود در پارکینگ گرفته و برای جایگزینی آن‌ها اقدام به عمل آورد.

 

مشخصات فنی تگ میله‌ای UHF

نوع غیرفعال یا Passive
محدوده خواندن اطلاعات 1 تا 7 متر
محدوده فرکانسی 902 تا 928 مگا هرتز
قابلیت رمز گذاری دارد
قابلیت ذخیره سازی دارد
قابلیت بار گذاری مجدد دارد
مدت نگهداری اطلاعات تا 10 سال
مقاومت دمایی 25- تا 85 درجه سانتی گراد
مقاومت در برابر رطوبت تا 85 درصد

 

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این تگ با امنیت بالا در برابر نگهداری اطلاعات، این است که مطابق استانداردهای جهانی ISO 18000-6B و ISO18000-6C یا EPC GEN2 می‌باشد.

 

قیمت تگ میله‌ای UHF

تحریم بودن کشور ایران و دسترسی نداشتن به بازارهای جهانی و واردات این نوع محصولات (تگ‌های rfid) باعث شده تا عوامل زیادی روی قیمت این محصولات تاثیرگذار باشد. یکی از این عوامل نوسانات قیمت ارز و دلار است. کارشناسان تیم فروش و مشاوران سایت پیشگامان آسیا می‌تواند شما را از قیمت‌ روز انواع کارت‌ها و لیبل‌های rfid مطلع سازد و در خرید آسان و بی دغدغه شما را راهنمایی کند.

سایر محصولات مرتبط

فهرست