1. خانه
  2. تگ RFid
  3. تگ کاغذی UHF

تگ کاغذی UHF

این محصول را به اشتراک بگذارید

تگ کاغذی UHF   تگ کاغذی UHF یک نوع تگ rfid با فرکانس UHF است. از تگ کاغذی برای کنترل محصولات و کنترل کالاهای موجود در انبار استفاده می‌شود. در…

تگ کاغذی UHF

 

تگ کاغذی UHF یک نوع تگ rfid با فرکانس UHF است. از تگ کاغذی برای کنترل محصولات و کنترل کالاهای موجود در انبار استفاده می‌شود. در تگ rfid کاغذی UHF از تکنولوژی rfid یا همان ارتباط برد بلند با امواج رادیو فرکانسی استفاده می‌شود. برای استفاده از این تکنولوژی، در همه انواع تگ‌های آن، به دستگاه فرستنده و گیرنده یا دستگاه خواننده، نیاز داریم. به کمک این دستگاه‌ها می‌توان تا فواصل زیادی با این تگ ارتباط برقرار کرد.

نحوه کارکرد تگ کاغذی UHF

این تگ غیر فعال است و برای فعال شدن به رد و بدل شدن امواج رادیو فرکانسی بین دستگاه خواننده و تگ نیاز دارد. بنابراین امواج رادیو فرکانسی از آنتن دستگاه خواننده ارسال شده و به تگ می‌رسد. سپس این تگ، امواجی که دریافت کرده است را تغییر داده  و به صورت فرکانس‌هایی در محدوده 860 تا 960 مگا هرتز دوباره به سمت آنتن دستگاه خواننده منعکس می‌کند؛ این گونه برای دستگاه خواننده مشخص می‌شود که اطلاعات محصول مورد نظر چیست.

 مشخصات فنی تگ کاغذی UHF

جنس کاغذ یا پلی اتیلن ترفتالات (PTT)
ابعاد 20×70 میلی متر
قابلیت انعطاف پذیری دارد
محدوده فرکانسی  860 تا 960 مگا هرتز
نیاز به منبع تغذیه یا باتری ندارد
قابلیت بارگذاری مجدد ندارد
محدوده فاصله برای خواندن اطلاعات 1 تا 10 متر

 

مزایا و معایب تگ کاغذی UHF

به دلیل اینکه مواد اولیه این مدل تگ، در بازار موجود و ارزان است، قیمت این نوع تگ‌ها نسبت به سایر مدل‌های تگ UHF کمتر است. چون قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارند، امکان نصب آن‌ها بر روی وسایل مختلف وجود دارد. تگ‌های UHF به دلیل اینکه از امواج رادیو فرکانسی خیلی بالا استفاده می‌کنند، نیازی به نزدیک بودن دستگاه فرستنده یا گیرنده ندارند. همچنین این تگ‌ها در حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف استفاده می‌شوند. مثل کنترل تردد در پارکینگ‌ها، کنترل ورود و خروج محصولات از انبار‌ها و … .

این تگ معایبی هم دارد. مثل اینکه به دلیل جنس کاغذی این نوع تگ‌ها، احتمال پارگی در آن‌ها نیز زیاد است. این مدل تگ قابلیت تخلیه و بارگذاری مجدد ندارد؛ بنابراین به نوعی یک بار مصرف محسوب می‌شود. همچنین این تگ‌ها مقاومت کمی در برابر ضربه، فشار، دمای خیلی بالا یا خیلی پایین، رطوبت بالا و … دارند.

قیمت تگ کاغذی UHF

بخاطر وجود تحریم‌ها و دسترسی نداشتن کشور ایران به بازارهای جهانی، نمی‌توان تاثیر تغییرات ارز و دلار روی این گونه محصولات را ندیده گرفت. قیمت تگ‌های rfid نیز مانند خیلی از محصولات دیگر دارای نوسان است. تیم فروش پیشگامان آسیا می‌تواند شما را از قیمت‌ روز انواع کارت‌ها و لیبل‌های rfid مطلع سازد و در خرید آسان و بی دغدغه شما را راهنمایی کند.

سایر محصولات مرتبط

فهرست