تگ گرد دامی uhf

این محصول را به اشتراک بگذارید

همگام شدن قابلیت‌های دو تکنولوژی پرکاربرد و موثر یعنی RFID و  UHF، طراحان را به سمت ساخت و طراحی تجهیزاتی با استفاده از امکانات هر دو فناوری، سوق داد. از…

همگام شدن قابلیت‌های دو تکنولوژی پرکاربرد و موثر یعنی RFID و  UHF، طراحان را به سمت ساخت و طراحی تجهیزاتی با استفاده از امکانات هر دو فناوری، سوق داد. از این تجهیزات که عموما بازده و صرفه اقتصادی بیشتر نسبت به انواع قدیمی خود دارند می‌توان در ساخت ریدر‌ها، لیبل‌ها، تگ‌ها استفاده کرد.

تگ گرد دامی UHF یکی از این تجهیزات است که ساخته شده است تا خیال دامداران را راحت کند. استفاده از این تگ‌ها در مرغداری و یا دامداری می‌تواند در سرشماری تعداد دام‌ها در مرحله اول کمک کننده باشد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با ویژگی‌های این تگ آشنا شوید.

ویژگی‌های تگ گرد دامی

 • موثر بودن در شناسایی بهتر دام‌ها در مواقع خاص
  تگ گرد دامی UHF علاوه بر قابلیت استفاده در دامداری‌ها برای سرشماری و زیر نظر داشتن تعداد دام‌ها، می‌تواند در مواقع خاص در جهت شناسایی مفید واقع شود. برای مثال در اپیدمی‌ها می‌توان از این تگ برای مشخص کردن دام آلوده و بیمار استفاده کرد و این‌گونه دام بیمار را شناسایی کرد و جدا‌سازی آن  از بقیه دام‌ها را انجام داد.
  در کاربردی دیگر می‌توان از این تگ‌ها برای شناسایی حیوانات نادر و کمیاب استفاده کرد. استفاده از این تگ به شناسایی و ردیابی این حیوانات کمک بسیاری می‌کند.
 • کیفیت بالا در ساخت
  این تگ‌ها با توجه به کاربردشان به نحوه خاص طراحی و ساخته می‌شوند تا در بازه‌های زمانی طولانی قابلیت استفاده داشته باشند. برای مثال عمر متوسط این تگ‌ها اگر در شرایط مناسب نگه‌داری شوند و عوامل خارجی مانند ضربه به آن وارد نشود، حدود 10 سال می‌باشد.
 •  قابلیت بالای نگه داری اطلاعات
  تگ‌های گرد دامی UHF  همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، در صورت نگه داری مناسب قابلیت استفاده تا 10 سال را دارد و این تگ‌ها در تمام این بازه‌ی زمانی اطلاعات وارد شده را نگه‌داری می‌کند. تگ گرد دامی UHF با دارا بودن حافظه 512 بیتی می‌تواند اطلاعات یک دام را در خود به راحتی نگه داری کند.
 • تحمل شرایط کاری دشوار
  این تگ‌ها ساخته شده‌اند تا در شرایط دشوار و محیط‌های بازمورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی تگ گرد دامی UHF قابلیت تحمل بازه‌ی دمایی -20 درجه تا +80 درجه سانتی گراد، را دارند. این نوع تگ به دلیل وزن سبک و جنس پلاستیکی می‌توانند تا حدودی ضربات را تحمل کنند. این امر اجتناب ناپذیر است زیرا این تگ‌ها بر روی گوش دام نصب می‌شوند.

مشخصات فنی تگ گرد دامی UHF

پیش‌تر راجع به ویژگی‌های این تگ صحبت کردیم، اما در ادامه تمامی این اطلاعات به صورت کامل و دقیق برای شما در یک جدول ارائه می‌شود که به تکمیل اطلاعات در مورد تگ گرد دامی کمک خواهد کرد.

تگ گرد دامی UHF نام محصول
10 الی 15 سانتی متر برد خوانش اطلاعات
(28mm*22.5mm)29.8*14.4mm ابعاد
بازه‌ی -20 تا +80 درجه سانتی گراد دمای کار
10 سال حفظ و نگهداری از داده‌ها
521 بیتی حافظه

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست