1. خانه
  2. تگ RFid
  3. تگ UHF خرد شونده

تگ UHF خرد شونده

این محصول را به اشتراک بگذارید

تگ UHF خرد شونده تگ UHF خرد شونده یکی از انواع دیگر تگ‌های rfid است که با فرکانس خیلی بلند UHF کار می‌کند. وجه تمایز و تفاوت تگ UHF خرد…

تگ UHF خرد شونده

تگ UHF خرد شونده یکی از انواع دیگر تگ‌های rfid است که با فرکانس خیلی بلند UHF کار می‌کند. وجه تمایز و تفاوت تگ UHF خرد شونده با سایر تگ‌های rfid در این است که این تگ از موادی ساخته شده که در اثر اعمال فشار یا برخورد ضربه خرد می‌شوند و نمی‌توان دوباره از آن‌ها استفاده کرد.

نحوه کارکرد تگ‌های UHF خرد شونده

نحوه کار تگ UHF خرد شونده مثل سایر مدل‌های تگ‌های rfid است. یعنی، در این نوع تگ از امواج رادیو فرکانسی با فرکانس‌های خیلی بالای UHF استفاده شده که برای تبادل اطلاعات، حتما به دستگاه‌های گیرنده یا فرستنده rfid نیاز است. این نوع تگ‌ها از نوع غیر فعال یا Passive هستند که دستگاه فرستنده امواج رادیو فرکانسی را می‌فرستد و بعد تگ یک سری تغییرات روی آن اعمال می‌کند و دوباره به سمت دستگاه rfid می‌فرستد و اطلاعات به دست آمده را می‌توان از این طریق کنترل کرد.

ویژگی‌های فنی تگ UHF خرد شونده

در ساخت این نوع تگ‌ها از ماده‌ای به نام ABS استفاده شده که علت خرد شونده بودن این نوع تگ‌ها هم وجود این ماده در ساختار آن‌ها است. هم چنین این ماده سبب می‌شود که امکان کندن آن‌ها از کالا و استفاده مجدد بر روی محصول دیگری وجود نداشته باشد. به همین دلیل قیمت این مدل تگ از سایر محصولات و تگ‌های rfid مناسب‌تر است و همین طور از لحاظ امنیت و نگهداری اطلاعات در سطح بالایی قرار دارد.

جنس ABS
تراشه به کار برده شده NXP
محدوده فرکانس 860 تا 960 مگا هرتز
محدوده نوشتن اطلاعات 0 تا 2 متر
محدوده خواندن اطلاعات 0 تا 12 متر
نیاز به باتری ندارد
نیاز به منبع تغذیه ندارد
نیاز به سیستم پشتیبان ندارد
قابلیت انعطاف پذیری ندارد
مقاومت در برابر فشار، ضربه، تغییرات دمایی بسیار کم

 

مزایای تگ UHF خرد شونده

استفاده از این نوع تگ مزایای زیادی دارد. مثلا با استفاده از تگ UHF خر شونده می‌توان میزان امنیت کنترل تردد و کنترل موجودی و دارایی انبار را بالا برد. در انبارهای بزرگ می‌توان از این تگ استفاده کرد و از فاصله دور اطلاعات محصول را خواند. هم چنین می‌توان با استفاده از این نوع تگ روی درب فروشگاه‌ها از خروج غیر قانونی کالا جلوگیری کرد. استفاده مشابهی از این تگ می‌توان بر روی گذر نامه‌ها داشت و از خروج یا ورود غیر قانونی جلوگیری کرد. 

قیمت تگ UHF خرد شونده

در حقیقت قیمت تگ‌های هوشمند، به نوسانات ارز و قیمت دلار و ارز بستگی دارد و با تغییر آن‌ها قیمت تگ‌ها نیز تغییر می‌کند. در هیچ یک از سایت‌ها شما نمی‌توانید قیمت ثابتی برای تگ‌های rfid پیدا کنید. این به دلیل جو رقابتی و البته بالا و پایین شدن قیمت‌ها با نوسانات ارز است. کارشناسان فروش و مشاوران پیشگامان آسیا می‌توانند شما را در خصوص ویژگی‌های تگ‌ها، نوع تگ مناسب و قیمت به روز آن‌ها شما را مطلع سازد و به شما مشاوره تخصصی دهند. خرید تگ مناسب با بهترین قیمت را به ما بسپارید.

سایر محصولات مرتبط

فهرست