لیبل RW

این محصول را به اشتراک بگذارید

معرفی فناوری RFID به بازار‌های جهانی با استقبال فراوانی روبرو شد. این فناوری در زمینه‌های مختلف توانست با اختصاص پایین‌ترین هزینه‌ها بسیاری از مشکلات پیش روی کاربران را برطرف کرد.…

معرفی فناوری RFID به بازار‌های جهانی با استقبال فراوانی روبرو شد. این فناوری در زمینه‌های مختلف توانست با اختصاص پایین‌ترین هزینه‌ها بسیاری از مشکلات پیش روی کاربران را برطرف کرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این فناوری بالا بردن سرعت انتقال اطلاعات به واسطه از بین بردن تماس فیزیکی است.

محصولاتی که به وسیله این فناوری پشتیبانی می‌شوند، به دو دسته کلی تقسیم می‌‌شوند، دسته اول کارت‌ها یا لیبل‌هایی هستند که به عنوان منبع و محل ذخیره اطلاعات به کار می‌روند و دومین دسته کد خوان‌ها هستند که اطلاعات را از دسته اول برداشت و به دست کاربر می‌رسانند.

لیبل‌ها از ابتدایی‌ترین محصولات RFID هستند که در دو نوع RO  و RW تولید و عرضه می‌‌شوند.  در ادامه این یادداشت همراه ما باشید تا با ویژگی‌های لیبل‌ RW و تفاوت آن با لیبل RO ، آشنا شوید.

ویژگی‌های لیبل RW

 • پشتیبانی از فرکانس پایین
  لیبل‌های RO  و RW به گونه ‌ایی طراحی شده‌اند تا در فرکانس‌های پایین توانایی فعالیت داشته باشند. فرکانس کاری در این دسته از لیبل‌ها 125 KHZ می‌باشد.
 • قابلیت خواندن و نوشتن
  مهم‌ترین تفاوت و البته ویژگی‌ متمایز کننده لیبل RW با دیگر لیبل‌ها در پشتیبانی از قابلیت خواندن و نوشتن است. کاربر به وسیله کد خوانی که توانایی نوشتن را داشته باشد، می‌تواند بر روی این لیبل اطلاعات جدیدی را وارد کند و یا اطلاعات پیشین را ویرایش کند. این قابلیت لیبل RW را از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه‌تر کرده است.
 • کاربرد سریع و آسان
  لیبل‌های RW به طور عمده از جنس کاغذ و یا ترکیب پلاستیک و کاغذ تهیه می شوند و به راحتی می‌توان این لیبل‌ها را بر روی تمامی اجسام و کالاهای مد نظر کاربر چسباند. پس از نصب این لیبل‌ بر روی کالا، به راحتی می توان اطلاعات را به وسیله کدخوان به دست آورد.

کاربرد‌های عمده لیبل RW

قابلیت خواندن و نوشتن در کنار کاربری آسان این دسته از لیبل‌ها باعث محبوبیت آن‌ها در سطح فروش شده است. از عمده کاربرد‌های این لیبل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کتابخانه‌ها و کتاب فروشی‌ها
 • لوازم اداری
 • لوازم خانگی برقی یا غیر برقی

سایر محصولات مرتبط

فهرست