1. خانه
 2. هولوگرام
 3. هولوگرام امنیتی

هولوگرام امنیتی

این محصول را به اشتراک بگذارید

هولوگرام امنیتی نیز یکی از انواع مختلف برچسب‌هایی است که برای جلوگیری از ایجاد جعل و کپی استفاده می‌شود. این نوع هولوگرام، مزیت‌ها و کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه…

هولوگرام امنیتی نیز یکی از انواع مختلف برچسب‌هایی است که برای جلوگیری از ایجاد جعل و کپی استفاده می‌شود. این نوع هولوگرام، مزیت‌ها و کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به بحث به بیان آن‌ها و بررسیشان به طور کامل و دقیق برای شما می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید و بدایند چرا باید از این نوع برچسب استفاده کنید و چه نوع استفاده‌هایی دارند. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

هولوگرام امنیتی چیست؟

هولوگرام‌ها یکسری تصویری دو بعدی یا سه بعدی هستند. این تصاویر با‌استفاده از  لیزر، نام یا لوگوی شرکت‌ها در پوشش لایه‌های دو بعدی یا سه بعدی به وجود می‌آیند. استفاده از این برچسب‌ها،  راهی مطمئن برای ضمانت اصالت محصول و جلوگیری از فروختن، نوع جعلی محصول به جای اصل آن به حساب می‌آید.  به این ترتیب شما می‌توانید از اصالت کالای خودتان خیالتان راحت و باشد و با دیدن هولوگرام هیچ دغدغه‌ای بابت سلامتش نداشته باشید که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

هولوگرام‌های امنیتی انواع مختلف دارند که در ادامه به صورت مختصر آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

هولوگرام امنیتی دو‌بعدی

از این نوع هولوگرام امنیتی، بیشتر برای حفاظت از کالاهای مختلف استفاده می‌شود. شما می‌توانید به راحتی بر‌روی آن‌ها هرچیزی را که دوست دارید، بنویسید و از این بابت هیچ مشکل خاصی نداشته باشید که مشخصه مهمی است.

هولوگرام سه‌بعدی

امنیت هولوگرام سه‌بعدی نسبت در بالاترین حد ممکن است، زیرا این هولوگرام از چندین تصویر در هم تشکیل شده است که در زاویه‌های مختلف، تصویر متفاوتی را به شما نمایش می‌دهد. به همین دلیل نمی‌توان به آسانی شبیه آن را ساخت یا جعل و کپیش کرد.

مزیت‌های هولوگرام امنیتی چیست؟

مزیت‌های هولوگرام امنیتی بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده است تا به یکی از برچسب‌های پرکاربرد در حوزه‌های مختلف تبدیل شود. در ادامه این قسمت به بیان و شرح مختصر مهم‌ترین مزیت‌ها می‌پردزایم تا شما نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید و دلیل اهمیت این نوع از هولوگرام را متوجه شوید.

خاصیت چسبندگی بسیار بالای دارد

برچسب امنیتی باید به خوبی بر‌روی کالای یا محصول یا کارت بچسبد و از روی آن جدا نشود تا بتوان از آن برای مدت بیشتری استفاده کرد و همچنین هزینه‌های کم‌تری برای این بخش بسیار مهم انجام داد. خوشبختانه، هولوگرام امنیتی از این ویژگی برخوردار است و به صورت بسیار مناسبی بر‌روی کالا یا محصول می‌چسبد و می‌توان از آن برای مدت بسیار زیادی با دوام مناسبی استفاده کرد و در این حوزه با دغدغه‌ای رو‌به‌رو نبود.

امکان جابه‌جایی آن به راحتی وجود ندارد

بسیاری از افراد کلاه‌بردار سعی می‌کنند تا با جابه‌جایی هولوگرام و چسباندن آن بر‌روی کالای جعلی، آن را به جای محصول اصلی به فروش برسانند. اگر شما از هولوگرام امنیتی بر‌روی کالای خودتان استفاده کنید، آن‌ها نمی‌توانند از این روش استفاده کنند و تیرشان به سنگ برخورد می‌کند. به این صورت شما از رسیدن کالای اصل خودتان به مشتری نهایی اطمینان حاصل می‌کنید.

در برابر آب و حرارت مقاومت خوبی دارد

هولوگرام امنیتی در مقابل آب و حرارت مقاومت خوبی دارد و به راحتی دچار آسیب یا خراش نمی‌شود. این ویژگی کمک می‌کند تا در صورت تماس کالا با آب، هولوگرامش دچار مشکل نشود و بتوان از آن به مدت بیشتر استفاده کرد.

کاربردهای هولوگرام امنیتی در چه حوزه‌هایی است؟

در قسمت قبل در مورد مزیت‌های هولوگرام امنیتی به طور کامل و دقیق صحبت کردیم و آن‌ها را برای شما شرح دادیم. اما در این قسمت قصد داریم، در مورد کاربردهای این نوع از هولوگرام برای شما صحبت کنیم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

 • بسته‌بندی مواد شوینده در صنایع شیمیایی
 • افزایش امنیت ساعت های نفیس و جواهرات
 • امکان شناسایی جنس اصل مصالح ساختمانی با‌استفاده از هولوگرام امنیتی
 • مشخص‌کردن جنس اصل از تقلبی در صنعت پوشاک و اکسسوری
 • شناسایی جنس اصل از جنس غیر‌اصل قطعات یدکی ، قطعات صنعتی و قطعات مهندسی
 • افزایش امنیت و سلامت محصولات ورزشی ، بازی های فکری ، اسباب بازی ، لوازم التحریر
 • امکان شناسایی لوازم برقی ، لوازم خانگی ، لوازم الکترونیک اصل با‌استفاده از هولوگرام امنیتی
 • اعتباربخشیدن به گواهینامه های رانندگی و انواع مختلف کارت های اعتباری
 • اعطای اعتبار به گواهینامه ها و مجوزهای آموزشگاه ها
 • شناسایی جنس اصل تجهیزات جانبی رایانه و لپ تاپ

هولوگرام امنیتی؛ مشخص‌کننده جنس اصل از تقلبی

این نوع از هولوگرام امنیت بالایی دارد و به مشتری کمک می‌کند تا بتواند به راحتی جنس اصل را از غیراصل بشناسد. به این صورت اعتماد مشتری نیز به شما افزایش می‌یابد و کالایتان بیشتر فروش می‌رود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از هولوگرام امنیتی بر‌روی محصول‌های خودتان استفاده کنید.

سایر محصولات مرتبط

فهرست