1. خانه
  2. هولوگرام
  3. هولوگرام رنگی

هولوگرام رنگی

این محصول را به اشتراک بگذارید

هولوگرام رنگی چیست؟ به هولوگرام که در آن‌ها از ریزساختارهای رنگی استفاده شده است، هولوگرام رنگی گفته می‌شود. برای اولین در سال 1960 اولین نمونه از این نوع برچسب امنیتی…

هولوگرام رنگی چیست؟

به هولوگرام که در آن‌ها از ریزساختارهای رنگی استفاده شده است، هولوگرام رنگی گفته می‌شود. برای اولین در سال 1960 اولین نمونه از این نوع برچسب امنیتی تولید شده و به بازار مصرفی برای استفاده‌های متفاوت، عرضه گشت. برای ساخت این هولوگرام ریزساختار توسط تفنگی مخصوص به سمت هولوگرام پرتاب می‌شد تا به آن برخورد کند، رنگ آن کل فضای برچسب را در بربگیرد و هولوگرام رنگی ساخته شود. امروزه همچنین برای تولید رنگ‌های مختلف این نوع از هولوگرام، فناوری متالیز را به کار می‌گیرند تا این کار به صورت درست‌تری و با‌‌کیفیت و سرعت بسیار بالاتری به انجام برسانند که مطلوب هرکسی است.

برای مشاهده رنگ هولوگرام باید با‌ نور لیزر با طول موج مشخصی به آن بتابد. پس از تابیدن این نور، تصویر سه‌بعدی رنگی از آن ساطع می‌شود که به شما کمک می‌کند تا بتوانید رنگ آن را مشاهده کنید. عکس‌های لایپمن نیز دسته‌ای از هولوگرام‌های رنگی هستند که حاشیه‌های تداخلی وسیع در فتوپلمیرهای خاص ایجاد می‌کنند.  درخشان‌ترین هولوگرام رنگی نیز نمونه‌ای است که در یک فویل نقره‌ای پیچده شده است.

مزیت‌های هولوگرام رنگی چیست؟

پس از آگاهی کامل با تعریف هولوگرام رنگی و روش‌های ساخت  و تفاوتش با دیگر انواع، نوبت آن است که به بیان مزیت‌های آن به طور کامل بپردازیم تا نسبت به آن‌ها آگاه شوید و بدانید دلیل‌های استفاده از این نوع برچسب امنیتی چیست.

تخریب‌پذیر و قابل‌بازیافت است

هولوگرام‌ها به طور گسترده استفاده می‌شوند. به همین دلیل رفته‌رفته تعداد آن‌ها در محیط‌زیست بیشتر از حد می‌شود. از طرفی دیگر محصولات شرکت‌ها نیز بسیار زیاد هستند و آن‌ها مجبور به چسباندن هولوگرام به آن‌ها هستند. این دو موضوع باعث می‌شود تا تعداد هولوگرام‌های موجود بسیار زیاد شود و هزینه‌های هنگفتی برای شرکت یا مجموعه مربوط به وجود بیاید. برای جلوگیری از آن باید، از راهکار بازیافت استفاده کرد.

خوشبختانه هولوگرام رنگی کاملا تخریب‌پذیر است و قابل‌بازیافت است و شما می‌توانید انواع مختلف آن‌ها جمع‌آوری کنید و با‌ بازیافت آن‌ها هم هزینه‌های خودتان را کاهش قابل‌توجهی دهید و هم زیبایی محیط زیست را به طور چشمگیری حفظ کنید.

امکان جعل و کپی‌برداری راحت آن وجود ندارد

به دلیل اینکه در ساخت این نوع از هولوگرام‌ها، فناوری خاص و پیچده‌ای به کار رفته است، امکان جعل و کپی‌برداری از روی آن‌ها وجود ندارد. این ویژگی می‌تواند کمک کند تا امنیت آن‌ها تا حد بسیار زیادی بالا رود و خیال شما نیز از این بابت به طور کامل راحت شود.

رنگ‌بندی متنوعی دارد

شما می‌توانید هولوگرام خودتان را با رنگ‌های مختلفی تولید کنید، زیرا این نوع از برچسب امنتی تنوع رنگی بسیار بالایی دارد و در این زمینه باه هیچگونه محدودیتی رو‌به‌رو نخواهید بود.

کاربرد هولوگرام رنگی در چه مواردی است؟

برای انتخاب و خرید هرچیزی، باید ابتدا، کاربردهای آن را بدانید و نسبت به آن‌ها آگاه باشید. هولوگرام رنگی نیز از این قاعده جدا نیست و شما باید برای استفاده از آن ابتدا متوجه کاربردهایش شوید. به همین دلیل و برای کمک به شما در این قسمت، مهم‌ترین موارد آن  را برایتان به طور مختصر و مفید بیان کنیم.

تولید کارت‌های اعتباری

برای تولید انواع مختلف کارت‌های اعتباری از هولوگرام رنگی استفاده می‌شود. زیرا هم امنیت و کارایی بالایی دارد و هم نور به راحتی از آن رد نمی‌شود که بسیار پراهمیت است.

تولید کارت‌های شناسایی

کارمندان مجموعه‌های مختلف دارای کارت شناسایی هستند که می‌توانید برای تولید آن‌ها هولوگرام رنگی را به کار ببرید.

هولوگرام؛ زیبا و کاربردی

هولوگرام رنگی نوعی از برچسب امنیتی است که زیبایی بالایی دارد و کاردهای متفاوتی دارد. امنیت آن نیز به علت عدم امکان جعل و کپی‌برداریش بالا است. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم تا از این نوع هولوگرام برای کاربردهای مختلف، به ویژه تولید کارت‌های اعتباری استفاده کنید.

سایر محصولات مرتبط

فهرست