چاپ افست کارت PVC

این محصول را به اشتراک بگذارید

اگر قصد دارید تا تعداد کارت PVC را با کیفیت بالا چاپ کنید، باید از چاپ افست کارت PVC استفاده کنید. به کارگیری این روش مزیت‌‌‌های زیادی دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • مقاومت بالا در برابر موارد آسیب‌زننده؛
 • امکان چاپ چند رنگ مختلف باا استفاده از آن
 • چاپ دقیق رنگ‌های و جزییات مختلف کارت‌ها

برای چاپ کارت‌های PVC  به طور کلی دو روش یکی چاپ دیجیتال و دیگری چاپ افست وجود دارد،. از چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ‌های پایین و بین 100 تا 200 عدد استفاده می‌شود، اما برای چاپ‌های در تیراژ بالاتر استفاده از چاپ افست بهترین گزینه است. چاپ افست از کیفیت چاپ بالاتری برخوردار بوده و به علاوه می‌توان با یک‌بار چاپ در این روش تعداد زیادی کارت را آماده کرد. از چاپ افست در شرایط خاصی مانند چاپ بر روی کارت‌های PVC که حساس به حرارت هستند، می‌توان استفاده کرد، چرا که در چاپ دیجیتال چاپگر در هنگام چاپ حرارت تولید می‌کند و ممکن ایت در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه عملکرد در چاپ افست و ویژگی‌های متمایز کننده این چاپ بیشتر آشنا شوید.

چگونگی فرایند چاپ در چاپ افست

این روش به عنوان یک روش چاپ غیر مستقیم شناخته می‌شود که فرایند کلی چاپ دردو مرحله انجام می‌شود.

از چاپ افست از گذشته برای چاپ روزنامه و مجلات استفاده می‌شده و این فرایند چاپ امروزه برای چاپ کارت‌های PVC در تیراژ‌های بالا نیز استفاده می شود. روش کلی کار در چاپ افست به این صورت است که چاپ به وسیله یک غلتک انجام می‌گیرد و در ابتدا طرح بر روی این غلتک چاپ و سپس غلتک طرح را بر روی کاغذ یا ورق‌های PVC پیاده می‌کنند.
با استفاده از این روش کاربر می‌تواند بر روی ضخامت‌های متفاوت از کارت‌های PVC چاپ خودش را انجام دهد و محدودیتی در این زمینه وجود نداشته باشد. از چاپ افست بیشتر برای چاپ کارت‌های ویزیت و یا چاپ کارت‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود، چرا که هم به صرفه است و هم می‌توان در تیراژ بالا کارت‌ها را چاپ کرد.

مزایای استفاده از چاپ افست

 • فرایند آماده سازی کوتاه و سریع
  کاربر با آماده سازی یک طرح واحد، می تواند تعداد حداقل 500 کارت را در یک نوبت چاپ بدست آورد. این مزیت باعث مقرون به صرفه شدن این روش چاپ به نسبت دیگر روش‌ها می‌‌شود.
 • کیفیت بالا
  چاپ افست به دلیل پشتیبانی از تراکم‌های رنگی متفاوت، می‌تواند نتیجه نهایی بهتری را در اختیار کاربر قرار دهد. شفافیت جوهر و طرح چاپ شده در این روش بسیار بالاتر از روش‌های دیگر است و استفاده از غلتک باعث ثبات در کیفیت رنگ آمیزی می‌شود.
 • قیمت مقرون به صرفه
  بزرگترین مزیت این روش در کنار تعداد بالا و حفظ کیفیت در چاپ کارت‌های PVC، قیمت بسیار به صرفه‌تر آن است که برای کاربرانی که سفارشات در تیراژ بالا دارند، به شدت کارآمد خواهد بود.
 • پشتیبانی از انواع رنگ‌ها
  این روش با قابلیت تنظیم میزان رنگ و شخصی سازی آن توانسته در زمینه پیاده سازی فونت‌ها و طرح‌های کوچک، بهتر عمل کند. به علاوه که می‌توان افزون بر استفاده از قالب رنگی CMYK، از رنگ‌های دیگری نیز در فرایند چاپ بهره برد که بنا به سلیقه کاربر ساخته ‌می‌شوند.

انواع مختلف چاپ افست

 • چاپ به صورت تک رنگ
  این روش به عنوان یک روش برای پایین آوردن هزینه‌های چاپ دیجیتال به کار گرفته می‌شود. در این روش کارت‌های خام از پیش برش خورده وارد دستگاه شده و قسمت‌هایی از طرح که ثابت هستند، چاپ می‌شوند و برای اطلاعات متغیر روی کارت فضاهای خالیی در نظر گرفته می‌شود تا در ادامه قابلیت چاپ مجدد را داشته باشند.
 • چاپ لمینتی
  این روش از ابتدای فرایند تولید ورق‌های PVC  آغاز می‌شود و به همین دلیل نیز از نظر اقتصادی به شدت به صرفه‌تر است. از این روش برای چاپ کارت‌های بلیط الکترونیکی و یا کارت‌های بانکی استفاده می‌شود و این قابلیت را دارد که چاپ مجدد را هم پشتیبانی کند.
  پس از انجام فرایند چاپ به صورت رنگی دراین روش، یک لایه پوشش شفاف بر روی کارت‌ها اعمال می‌شود که باعث بالا رفتن دوام و طول عمر آن‌ها می‌‌شود. این پوشش از جنس لمینت بوده و باعث شفاف شدن محصول نهایی خواهد شد.

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست