چاپ کارت pvc

این محصول را به اشتراک بگذارید

پلی وینیل کلراید یا همان PVC، به عنوان مواد اولیه در ساخت کارت‌های هوشمند استفاده می‌شود چرا که PVC بسیار مقاوم بوده و حتی از نظر مالی هم بسیار به…

پلی وینیل کلراید یا همان PVC، به عنوان مواد اولیه در ساخت کارت‌های هوشمند استفاده می‌شود چرا که PVC بسیار مقاوم بوده و حتی از نظر مالی هم بسیار به صرفه است. در کنار امنیت بالایی که این کارت‌ها به کاربران خود می‌دهند، می‌توان از طول عمر بالا نیز به عنوان یکی از دلایل محبوبیت این دسته از کارت‌ها نام برد. گسترش هوشمند سازی در بیشتر کسب  وکار‌ها باعث شده است تا استفاده از کارت‌های PVC بسیار بیش‌تر از گذشته باشد و شمار افرادی که از این نوع کارت‌ها استفاده می‌کنند، افزایش چشم‌گیری داشته است. در ادامه همراه ما باشید تا با این کارت‌ها بیشتر آشنا شوید.

انواع روش‌های چاپ کارت‌های PVC

چاپ کارت‌های PVC به طور کلی در دو دسته بندی کلی که چاپ به صورت افست و یا چاپ به صورت دیجیتال است، انجام می‌شود.

 • چاپ دیجیتال کارت پی وی سی
  چاپ دیجیتال کارت پی وی سی برای این کارت‌ها با استفاده از پرینتر‌های خاصی انجام می‌شود که می‌توانند تعدادی کارت را از کاربر دریافت کنند و طرح‌های متفاوت و یا یکسان را بر روی آن‌ها اجرا کنند. استفاده از این روش چاپ در تیراژ‌های پایین می‌تواند کارآمد باشد، اما برای تیراژ‌های بالایی 200 عددی می‌بایست از روش دیگر که چاپ افست است، استفاده کنید.

در این روش چاپ زمان پرینت هر کارت بیش از 5 دقیقه نخواهد بود و بیشتر برای چاپ کارت‌های بانکی و یا کارت‌های کنترل دسترسی، از این روش استفاده می‌شود.

 • چاپ افست کارت پی وی سی
  در چاپ افست همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، از تیراژ‌های بالای چاپ استفاده می‌شود. حداقل تیراژ چاپ در این روش، 500 عدد است و باید توجه داشته باشید که در چاپ افست، امکان چاپ طرح‌های مختلف برای هر کارت وجود ندارد و تمامی کارت‌های وارد شده تنها با یک طرح واحد پرینت خواهند شد. از این رو برای چاپ کارت‌های ویزیت و یا کارت‌های پرسنلی، از این روش استفاده می‌شود.

ویژگی‌های ظاهری کارت‌های PVC

از مهم ترین عوامل موثر در کیفیت چاپ کارت‌ هوشمند، جنس و کیفیت آن کارت‌ است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، این کارت‌ها از جنس PVC هستند و همچنین در تولید این کارت‌های استاندارد‌های ثابت در سطح جهانی وجود دارد که آن‌ها را به سه دسته کلی تقسیم می‌کند. این دسته بندی‌های بر اساس ضخامت این کارت‌ها هستند و هر کدام از آن‌ها برای کاربری و استفاده‌های خاصی به کار می‌روند:

 • ضخامت 750 میکرون
  مرسوم‌ترین ضخامت برای کارت‌های PVC، 750 میکرون است که به دلیل مقاومت بالاتر در برابر عوامل فیزیکی، برای چاپ کارت‌های پرسنلی و یا کارت‌های بانکی از این ضخامت استفاده می‌شود.
 • ضخامت 500 میکرون

از این ضخامت برای چاپ کارت‌های ویزیت و کارت‌هایی که به مراتب استفاده‌های کمتری دارند، استفاده می‌شود.

 • ضخامت 400 میکرون

این ضخامت در برابر دیگر ضخامت‌ها از مقاومت فیزیکی پایین‌تری برخوردار بوده و استفاده به مراتب کمتری دارد.

استفاده‌های متدوال از کارت‌های pvc

عمر طولانی، امنیت در حفظ اطلاعات، صرفه اقتصادی و ابعاد مناسب باعث شده است تا کارت‌های pvc  کاربرد گسترده‌ایی را در زمینه‌های مختلف داشته باشند. در چاپ کارت‌های پرسنلی، کارت‌های بانکی، کارت‌های ویزیت، کارت‌های هدیه‌، کارت‌های گارانتی، کارت‌های کنترل ورود خروج، کارت‌های کنترل دسترسی از کارت‌های خام pvc و یکی از دو روش یاد شده استفاده می‌شود.

سفارش کارت‌های pvc

قیمت و زمان آماده سازی کارت‌های سفارش داده شده توسط کاربران با توجه به طرح و پیچیدگی آن و همچنین استفاده از روش افست یا دیجیتال، می‌تواند متغیر باشد. استفاده از چاپ دیجیتال برای تیراژ‌های بین 100 تا 200 عددی از نظر اقتصادی به صرفه است و برای تیراژ‌های بالاتر می‌بایست از چاپ افست استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌ها و زمان آماده سازی سفارش‌ها با ما در تماس باشید.

سایر محصولات مرتبط

فهرست