کارت هوشمند 1K

این محصول را به اشتراک بگذارید

شما می‌توانید با تهیه این نوع از کارت‌ها بسیاری از نیازهای خودتان را برطرف کنید و ورود و خروج به مکان‌های مختلف را مدیریت کنید. این نوع کارت‌ها مزیت‌های زیادی دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • حافظه مناسب
 • امکان استفاده از آن‌ها به صورت تماسی و غیرتماسی
 • ابعاد مناسب و ضخامت کافی
 • دوام و استحکام بالا

 

کارت‌های هوشمند نوعی کارت هستند که امکان ذخیره و نگهداری و تغییر داده در آن‌ها وجود دارد و در آینده ای نه چندان دور تاثیر قابل توجهی در زندگی انسان خواهند داشت. این کارت‌ها به نام هایی از قبیل کارت تراشه‌دار یا کارت با مدار مجتمع معروف هستند. کارت‌های هوشمند عملکردی مشابه یک رایانه ساده و کوچک دارد که از طریق دستگاه کارتخوان امکان دسترسی به اطلاعات آن وجود دارد. نوعی از کارت‌های هوشمند، کارت های هوشمند 1k هستند. کارت هوشمند 1k  را شرکت‌های مختلفی در جهان تولید می‌کنند و این کارت ها نقش مهمی را در سرعت انجام عملیات و تامین امنیت در ساختمان های تجاری و خدماتی ایفا می‌کنند.

جنس کارت های هوشمند 1k

جنس کارت های هوشمند 1k از pvc است. Pvc یا پلی وینیل کلراید از جمله پلیمرهای ترموپلاستیک است که دارای دو نوع سخت و انعطاف پذیر است و یکی از ارزشمندترین و پرکاربردترین محصولات صنعت شیمی با موارد مصرف نامحدود است لذا کارت هوشمند 1k حاصل افزودن یک چیپ الکترونیکی یا نواری مغناطیسی به کارت pvc است. در مرحله اول ساخت، کارت هوشمند چاپ شده و در فشار بالا لمینیت می‌شود سپس آن را خم کرده و با سایز و شکل دلخواه برش می زنند و شکل موردنظر را ایجاد می‌کنند، در نهایت تراشه‌ای را درون کارت قرار داده و اطلاعات را بر روی آن درج می‌کنند. یکی از ویژگی های کارت pvc مقاومت دربرابر ضربه و رطوبت است. همچنین این کارت‌ها امکان بازیافت 100% را دارند.

انواع کارت های هوشمند 1k

کارت های هوشمند 1k در دو نوع تولید می‌شوند:

 1. نوع اول: کارت‌های هوشمند 1k دارای تراشه
 2. نوع دوم: کارت‌های هوشمند 1k دارای نوار مغناطیسی

کارت های هوشمند 1k دارای تراشه هستند. این نوع از کارت های هوشمند، امنیت بالا اما قابلیت کمتری دارند و اکثرا تماسی (نیاز به اتصال فیزیکی بین کارت و کارتخوان است) هستند. همچنین قابلیت رمزگذاری با دستگاه  RFID (فناوری رادیو شناسه یا Radio Frequency Identification) را دارند.

کارت های هوشمند 1k دارای تراشه

RFID یک فناوری است که برای شناسایی خودکار افراد و اشیا از امواج رادیویی استفاده می کند. سیستم RFID دارای دو بخش اصلی است که یک بخش TAG (برچسب) و به بخش دیگر  Reader (برچسب خوان) گفته می‌شود.

 • TAG (برچسب): برچسب یک گیرنده/فرستنده دارد که از طریق ارتباط با سیستم برچسب خوان و متناسب با ساختار برچسب به تبادل اطلاعات با برچسب خوان می‌پردازد.
 • Reader (برچسب خوان): برچسب خوان نیز حاوی فرستنده/گیرنده است که امواج رادیویی را منتشر می‌کند تا برچسب بتواند فعال شود و اطلاعات ذخیره شده درون خود را ارسال کند و برچسب‌خوان آن‌ها را دریافت کرده و در اختیار سیستم پردازش اطلاعات قرار دهد.

کارت های هوشمند 1k دارای نوار مغناطیسی

کارت های هوشمند 1k  دارای نوار مغناطیسی، خود شامل دو دسته HICO و LOCO هستند:

 1. کارت های هوشمند HICO: این نوع از کارت‌های هوشمند، طول عمر بالا و در حدود 10 سال دارند. کیفیت گرافیکی این کارت ها بالاست و با بیشتر دستگاه های کارتخوان سازگاری دارند به همین دلیل جز پرفروش ترین کارت های هوشمند در بازار هستند.
 2. کارت های هوشمند LOCO: کارت های هوشمند LOCO طول عمر کمتری نسبت به کارت‌های هوشمند HICO دارند و موارد استفاده آن‌ها برای کلید دیجیتال هتل‌ها است.

کارت های هوشمند HICO و LOCO حافظه یکسانی دارند و تفاوت آن‌ها در شیوه رمزگذاری و پاک کردن اطلاعات است.

کارت‌های هوشمند از نظر نوع ارتباط با کارتخوان

کارت‌های هوشمند از نظر نوع ارتباط با کارتخوان به سه دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به هر کدام به طور مختصر می‌پردازیم:

 1. کارت‌های هوشمند تماسی(Contact Smart Card): این کارت‌ها برای برقراری ارتباط با کارتخوان نیاز به تماس فیزیکی با اجزای کارتخوان دارند تا کارتخوان بتواند اطلاعات روی آن‌ها را بخواند. همچنین این کارت‌ها از طریق تراشه طلایی رنگ روی آن‌ها قابل تشخیص هستند. از نمونه‌های کارت هوشمند تماسی می‌توان به کارت بانکی یا کارت هدیه اشاره کرد.
 2. کارت‌های هوشمند غیرتماسی(Contactless Smart Card): این کارت ها نیاز به تماس فیزیکی با کارتخوان ندارند و از طریق میدان مغناطیسی یا امواج رادیویی، اطلاعات خود را منتقل می‌کنند و معمولا زمانی از کارت های غیرتماسی استفاده می‌شود که سرعت انجام عملیات مهم باشد. در این نوع کارت، تراشه درون کارت یا یک برچسب و … پنهان شده است. از نمونه‌های کارت‌های هوشمند غیرتماسی، کارت مترو و اتوبوس است.
 3. کارت‌های هوشمند ترکیبی: کارت‌های هوشمند ترکیبی، هردوحالت تماسی و غیرتماسی را پشتیبانی می‌‌کنند.

موارد استفاده کارت های هوشمند 1k:

اکثر کارت های هوشمند pvc از نوع کارت‌های هوشمند 1k هستند و در موارد بسیاری کاربرد دارند که عبارتند از:

 1. کارت ملی هوشمند
 2. گواهینامه هوشمند
 3. کارت اعتباری
 4. کارت بانکی
 5. کارت هواداری
 6. کارت شناسایی
 7. کارت کنترل تردد
 8. کارت پارکینگ
 9. کارت تخفیف
 10. کارت پایان خدمت هوشمند
 11. کارت حضور و غیاب
 12. کارت عضویت
 13. سیم کارت

ویژگی های کارت هوشمند 1k:

1 مواد تشکیل دهنده این کارت‌ها pvc است و قابلیت چاپ و طراحی دارد.
2 حافظه این نوع کارت‌ها 1کیلوبایت (1024بایت) است و برای ذخیره اطلاعات هویتی بکار می‌رود.
3 در این کارت‌ها امکان برقراری ارتباط به صورت تماسی و غیرتماسی وجود دارد.
4 این کارت‌ها در دمای 50-25 درجه سانتی گراد عمل می‌کنند.
5 اندازه این کارت‌ها 54*86 میلی متر است.
6 ضخامت کارت 760 میکرون است.
7 فرکانس این کارت 13/56 و توانایی ارتباطی آن بالا است.
8 این کارت سفید رنگ است و یک نوار سیاه یا قهوه ای در پشت آن وجود دارد.
9 این کارت‌ها در دمای 50-25 درجه سانتی گراد عمل می‌کنند.
10 این کارت‌ها در کنترل دسترسی، پرداخت های غیرنقدی و سیستم های حمل و نقل شهری استفاده می‌شود

 

سایر محصولات مرتبط

فهرست