کارت RO

این محصول را به اشتراک بگذارید

کارت RO یک کارت هوشمند غیر تماسی و دارای تراشه الکترونیکی است. این کارت از جنس PVC بوده و تراشه آن برای کار کردن به هیچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه باتری نیاز ندارد. همچنین…

کارت RO یک کارت هوشمند غیر تماسی و دارای تراشه الکترونیکی است. این کارت از جنس PVC بوده و تراشه آن برای کار کردن به هیچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه باتری نیاز ندارد. همچنین خواندن اطلاعات این کارت به وسیله امواج رادیویی و کارت خوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیر تماسی انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و لازم به تماس فیزیکی کارت با دستگاه کارت خوان نیست. از کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های RO برای چاپ کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف نظیر کارت شناسایی، پرسنلی، کارت شهروندی، کارت مترو، کارت ژتون غذا و… استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و دارای امنیت نسبی است.
این کارت از اولین کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که بر اساس تکنولوژی RFID (سامانه شناسایی امواج رادیویی) ساخته شده و در دسته کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هوشمند غیرتماسی قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد که فقط قابلیت خواندن دارد و حافظه نوشتاری آنها توسط سازنده پر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و غیر قابل تغییر است. فرکانس کاری کارت RO 125 کیلوهرتز بوده و دارای حافظه 10 رقم HEX است که سازنده آن را به صورت تصادفی پر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

کاربرد کارت RO

کارت RO در ردیف کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هوشمند غیر تماسی قرار گرفته و با داشتن سطح امنیتی نسبی کاربران خود را دارد. از جمله مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که امکان استفاده از این نوع کارت را دارند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وسایل حمل و نقل عمومی
  کارت RO هوشمند و دارای تراشه بوده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به عنوان بلیط اتوبوس و مترو استفاده شود و جای پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نقدی یا بلیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های یکبار مصرف را بگیرد.
 • کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دانشجویی و پرسنلی در دانشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها
  دانشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان در آن از کارت RO استفاده کرد. دانشجویان، استادان و پرسنل اداری با استفاده از آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از امکانات مختلف دانشگاه نظیر کتابخانه، سلف سرویس و… بهره ببرند.
 • سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها
  جهت سهولت در ثبت اطلاعات، تردد و حضور و غیاب کارکنان چاپ کارت پرسنلی هوشمند اولین قدم است. به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع کارت مورد استفاده در این مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان کارت RO را نام برد.
 • هتل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تفریحی
  از کارت RO میتوان به عنوان کارت تردد و قفل اتاق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای مهمانان هتل یا مشتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مراکز تفریحی که نیاز به تردد در بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف را دارند استفاده کرد.
 • باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و استادیوم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها
  یکی از نیازمندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ورزشی و استادیوم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ثبت اطلاعات حضور و غیاب و تردد برای ورزشکاران و پرسنل اداری است. استفاده از این کارت ثبت اطلاعات را برای شما راحت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کارت RO

این کارت در مواردی که نیاز به برقراری ارتباط بدون دخالت انسانی است کاربرد دارد. از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که سبب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود کارت RO برای مجموعه خود انتخاب کنید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 قابلیت خواندن توسط کارت خوان­‌های مخصوص حدودا از فاصله 10 سانتی­متری
2 دارای سطح امنیتی ضعیف به دلیل نداشتن قابلیت کدگذاری
3 قابلیت چاپ توسط پرینتر­های کارت PVC
4 وجود حافظه فقط خواندنی
5 انتقال اطلاعات بدون نیاز به تماس با کارت خوان
6 کارفرمایان می­‌توانند با دادن این کارت به پرسنل دسترسی آن­‌ها را به بخش‌­های مختلف کنترل کنند

مزایای کارت RO

کارت RO به دلیل استفاده آسان که فقط توسط شناسه چند رقمی ثابت به وسیله کارت خوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها صورت می-گیرد محبوب و پرطرفدار شده است. علاوه بر قیمت مناسب دیگر مزایایی که باعث استفاده گسترده از این کارت در مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود عبارتند از:

 • دسترسی آسان و قیمت کم
 • سازگاری با بسیاری از کارت خوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرتماسی
 • امکان خواندن کارت از فاصله 10 سانتی متری یا 4 اینچی
 • دارای سطح امنیتی کم برای مکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که نیاز به کارت هوشمند دارند و امنیت اولویت آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نیست
 • امکان چاپ توسط انواع پرینتر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کارت PVC

معایب کارت RO

مانند هر محصول دیگری کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های RO نیز علاوه بر مزایا دارای معایبی هم هستند که اگر عدم وجود این آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای شما اهمیت ندارد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از آن برای چاپ کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود استفاده کنید. مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین معایب این کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها عبارتند از:

 1. حافظه آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کم است
 2. عدم امکان کدگذاری روی کارت و امنیت محدود آن
 3. حافظه آن فقط خواندنی بوده و امکان تغییر و نوشتن ندارد
 4. نرخ سایش بالا و تکنولوژی قدیمی

راهنمای خرید کارت مایفر

در صورتی که قصد خرید کارت RO را دارید تنها کافی است به سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فروش آنلاین که در زمینه ارائه خدمات مربوط به چاپ کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند مراجعه کرده و با مقایسه قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و کیفیت ارائه خدمات خریدی امن و راحت داشته باشید. همچنین این امکان را دارید تا بدون هیچ هزینه اضافه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از کارشناسان سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فروش آنلاین درباره محصولی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید بخرید مشاوره بگیرید. یادتان باشد که حتما از سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فروش معتبر که دارای نماد اعتماد الکتونیکی هستند استفاده کنید.

قیمت کارت RO

کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های RO معمولا در رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متفاوت سفید، طلایی، و نقره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای عرضه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و به صورت بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چندتایی و برش خورده وجود دارند. به دلیل نوسانات بازار ارز و دلار و همچنین وارداتی بودن این محصول نمی-توان قیمت مشخصی را برای کارت RO بیان کرد اما با توجه به در دسترس بودن آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با مراجعه به سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فروش آنلاین معتبر از قیمت این کارت و انواع کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های PVC مطلع شوید.

نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری

اگر برای مجموعه یا شرکت خود قصد خرید کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هوشمند غیرتماسی دارید که نیاز به امنیت بالا و درج هیچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه اطلاعاتی بر روی آن نباشد کارت RO یکی از بهترین گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انتخابی شما است. از این کارت می-توانید به عنوان کارت شناسایی و پرسنلی، کارت بلیط اتوبوس، کارت مترو، کارت تردد، کارت دانشجویی، کارت عضویت باشگاه و… استفاده کنید. این کارت امکان کدگذاری ندارد و به وسیله انواع پرینتر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کارت PVC قابل چاپ است.
هر چند کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های RO فقط قابلیت خواندن دارند اما به خاطر استفاده از شناسه یکتا و سازگاری با انواع کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرتماسی یکی از پرطرفدارترین کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هوشمند RFID شناخته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شونداین کارت از فاصله 10 سانتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌متری و بدون هیچ تماسی توسط ریدر قابل خواندن است. بنابراین اگر ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بیان شده کارت RO جزو اولویت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما درباره کارت هوشمند مورد نظرتان است این کارت با مزایا و قیمت مناسبی که دارد بهترین انتخاب برای شما است.

سایر محصولات مرتبط

فهرست