فیلم

توضیحات

کارت پی‌وی‌سی چیست؟

کارت پی‌وی‌سی نوعی از کارت است که می‌تواند از حافظه پشتیبانی کند و دارای دوام و ماندگاری بسیار بالایی است. این نوع از کارت با محیط زیست، سازگاری بسیار خوبی دارد، می‌توان آن‌ها را به خوبی بازیافت کرد و از این موارد برای چاپ کارت‌های دیگر پی‌وی‌سی استفاده کرد.

این نوع از کارت‌ها، دارای انعطاف بسیار خوبی هستند و به راحتی در اثر فشارهای کوچک دچار شکستگی نمی‌شوند. این موضوع باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها در میان افراد مختلف گسترده‌تر شود و افراد زیادی تمایل نسبت به کارگیری آن‌ها پیدا کنند.

انواع روش‌های چاپ کارت پی‌وی‌سی چه مواردی است؟

روش‌های مختلفی برای چاپ کارت پی‌وی‌سی وجود دارد که در ادامه به بررسی و شرح آن‌ها می‌پردازیم.

چاپ مستقیم

در چاپ مستقیم، هد دستگاه پرینتر با کارت پی‌وی‌سی در تماس هستند. این روش برای چاپ تعداد کارت‌های پایین باکیفیت بالا استفاده می‌شود و مناسب کسانی است که کیفیت برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

چاپ غیرمستقیم

در چاپ غیرمستقیم، هد دستگاه ابتدا با یک واسطه در میان است و جوهر رنگی آن ابتدا به واسطه منتقل می‌شود و سپس به کارت پی‌وی‌سی منتقل می‌شود. کیفیت در این روش چندان بالا نیست، اما برای چاپ کارت PVC با تعداد بالا بسیار مناسب و کاربردی است.

برای چاپ کارت پی‌وی‌سی چه تجهیزاتی لازم است؟

برای چاپ کارت PVC بسته به نوع روش آن، تجهیزاتی را نیاز دارد. هنگامی که برای خرید این تجهیزات مراجعه می‌کنید، می‌توانید برندهای متفاوتی را مشاهده کنید. خرید این موارد را می‌توانید به راحتی و از طریق سایت فرزان کارت آسیا انجام دهید و با محدودیتی رو‌به‌رو نشوید. برخی از معروف‌ترین برندها، شامل موارد زیر می‌شود:

  • Fargo
  • Hiti
  • Magiccard

پرینتر کارت پی‌وی‌سی

پرینتر کارت پی‌وی‌سی، وسیله‌ای مشترک برای هردو روش چاپ است، البته باید دقت کنید که باید پرینتر مخصوص روش را خریداری کنید و در این زمینه با اشتباهی رو‌به‌رو نشوید.

فیلم کارت پی‌وی‌سی

فیلم کارت پی‌وی‌سی برای چاپ از طریق روش غیرمستقیم به کار می‌رود. در واقع فیلم‌ها واسطه‌هایی هستند که رنگ را دریافت می‌کنند و سپس آن را به  کارت PVC  بعدی منتقل می‌کنند تا کار چاپ به خوبی انجام شود.

ریبون کارت پی‌وی‌سی

ریبون‌ها، در روش چاپ حرارتی یا مستقیم به کار می‌رود. ریبون‌ها براساس نوع رنگی که دارند و چاپشان دسته‌بندی می‌شوند و در بازار مصرفی موجود هستند.

برای خرید فیلم کارت PVC باید به چه مواردی دقت کرد؟

در هنگام خرید کارت پی‌وی‌سی باید به نوع برندش دقت کنید تا کیفیت مناسبی داشته باشد. برای مقایسه و

پرسش های متداول

فهرست